1.Division
Russia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 474
- Foreigners: 52 Players 11.0%
- ø-Market value: €309k
- ø-Age: 26.2
Matchday 10 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(13.) Enisey | postponed | Torped (10.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
|
||||
Who does the community think will win? | ||||
(11.) SKA Kh | 0:0 | Balt. (5.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
- 7:00 AM
|
||||
807 · Roman Galimov | ||||
Who does the community think will win? | ||||
(22.) Tomsk | 1:3 | Volgar (17.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
- 12:00 PM
|
||||
450 · Anatoliy Zhabchenko | ||||
Course of play | ||||
36' | ||||
0:1 | 41' | |||
0:2 | 78' | |||
86' | 1:2 | |||
1:3 | 89' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(20.) Cherta | 0:3 | Fakel (16.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
- 2:00 PM
|
||||
600 · Stanislav Vasiljev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 45+2' | |||
0:2 | 68' | |||
0:3 | 79' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(2.) Sprtk2 | 2:1 | Veles (3.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
- 2:00 PM
|
||||
340 · Yan Bobrovskiy | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
55' | 2:0 | |||
82' | ||||
2:1 | 90+3' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(1.) ORE | 0:0 | Akron (18.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
- 3:00 PM
|
||||
583 · Aleksey Amelin | ||||
Who does the community think will win? | ||||
(6.) NN | 3:0 | SHNK (15.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
- 3:00 PM
|
||||
3.477 · Vasili Kazartsev | ||||
Course of play | ||||
10' | 1:0 | |||
82' | 2:0 | |||
89' | 3:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(19.) Bryans | 1:0 | Teksti (9.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
- 4:00 PM
|
||||
2.470 · Yunus Koshko | ||||
Course of play | ||||
86' | 1:0 | |||
Who does the community think will win? | ||||
(21.) Irtysh | 0:4 | KS (7.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
- 4:30 PM
|
||||
200 · Roman Safyan | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 10' | |||
0:2 | 45+2' | |||
0:3 | 76' | |||
0:4 | 82' | |||
Who does the community think will win? | ||||
(4.) NKN | 0:0 | Alania (8.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
- 5:00 PM
|
||||
715 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
43' | ||||
Who does the community think will win? | ||||
(14.) Chaika | 2:1 | Krasn2 (12.) | ||
Sat
Sep 19, 2020
- 5:00 PM
|
||||
475 · Igor Nizovtsev | ||||
Course of play | ||||
6' | 1:0 | |||
44' | 2:0 | |||
2:1 | 66' | |||
Who does the community think will win? | ||||
Table 1.Division 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Orenburg | 10 | 12 | 26 | |
2 | Spartak 2 | 10 | 10 | 22 | |
3 | KS Samara | 10 | 10 | 19 | |
4 | Nizhny Novgorod | 10 | 4 | 19 | |
5 | Torpedo Moskau | 10 | 12 | 18 | |
6 | Veles Moscow | 10 | 0 | 18 | |
7 | Baltika | 10 | 5 | 18 | |
8 | Neftekhimik | 10 | 8 | 18 | |
9 | Alania Vl. | 10 | 7 | 17 | |
10 | Tekstilshchik | 10 | 3 | 16 | |
11 | SKA Khabarovsk | 10 | 0 | 16 | |
12 | Chaika Pes. | 10 | -2 | 15 | |
13 | Krasnodar 2 | 10 | -1 | 14 | |
14 | Enisey | 10 | -4 | 14 | |
15 | Volgar | 10 | -1 | 10 | |
16 | Fakel Voronezh | 10 | -3 | 10 | |
17 | Dinamo Bryansk | 10 | -9 | 9 | |
18 | Akron Togliatti | 10 | -6 | 8 | |
19 | Shinnik Yaroslav | 10 | -7 | 8 | |
20 | Chertanovo | 10 | -11 | 6 | |
21 | Irtysh Omsk | 10 | -14 | 4 | |
22 | Tom Tomsk | 10 | -13 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...