Second League Division B Gruppe 1 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 12 teams
- Players: 308
- Foreigners: 4 Players 1.3%
- ø-Market value: €10k
- ø-Age: 22.6
Matchday 3 20/21
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(7.) Mashuk | 3:1 | InterC (6.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 3:00 PM
|
||||
30 · Vladimir Shamara | ||||
Course of play | ||||
12' | 1:0 | |||
45+1' | 2:0 | |||
56' | 3:0 | |||
3:1 | 63' | |||
(4.) Legion | 4:1 | Anzhi (3.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 3:00 PM
|
||||
Aleksey Koltunov | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
49' | 2:0 | |||
2:1 | 51' | |||
78' | 3:1 | |||
84' | ||||
90' | 4:1 | |||
(8.) FK Kra | 3:2 | Sparta (13.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 5:00 PM
|
||||
160 · Pavel Smirnov | ||||
Course of play | ||||
4' | 1:0 | |||
13' | 2:0 | |||
2:1 | 40' | |||
2:2 | 58' | |||
70' | 3:2 | |||
(17.) Druzhb | 1:0 | FKM (12.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 5:00 PM
|
||||
Yaroslav Khromey | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
(9.) SKA Ro | 1:2 | DinStv (11.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 5:00 PM
|
||||
560 · Sergey Kostevich | ||||
Course of play | ||||
18' | 1:0 | |||
1:1 | 34' | |||
1:2 | 75' | |||
(14.) Essent | 1:2 | Biolog (15.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 6:00 PM
|
||||
Andrey Zubov | ||||
Course of play | ||||
27' | 1:0 | |||
1:1 | 71' | |||
1:2 | 89' | |||
(5.) Forte | 0:2 | Kuban (1.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 6:00 PM
|
||||
Igor Kholin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 52' | |||
0:2 | 90+1' | |||
(2.) Kuban | 1:1 | Cherno (10.) | ||
Sun
Aug 23, 2020
- 6:00 PM
|
||||
250 · Vitali Ermakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
60' | 1:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 1 (-2023) 20/21
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Kuban | 3 | 10 | 9 | |
2 | Kuban Holding | 3 | 4 | 7 | |
3 | Legion-Dinamo | 3 | 4 | 7 | |
4 | Mashuk | 3 | 2 | 6 | |
5 | Anzhi | 3 | 1 | 6 | |
6 | Krasnodar 3 | 3 | 1 | 6 | |
7 | Din. Stavropol | 3 | 0 | 6 | |
8 | Chernomorets N. | 3 | 0 | 4 | |
9 | Makhachkala | 3 | -3 | 3 | |
10 | Druzhba Maikop | 3 | -5 | 3 | |
11 | Forte Taganrog | 3 | 1 | 3 | |
12 | I. Cherkessk | 2 | -1 | 3 | |
13 | SKA Rostov | 3 | -1 | 3 | |
14 | Biolog | 3 | -2 | 3 | |
15 | Spartak Nalchik | 3 | -2 | 1 | |
16 | FK Essentuki | 2 | -3 | 0 | |
17 | FC Tuapse | 2 | -6 | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...