Serie C - Girone B
Italy
League level:
Third Tier
- Number of teams: 20 teams
- Players: 543
- Foreigners: 75 Players 13.8%
- ø-Market value: €182k
- ø-Age: 25.1
Complete Serie C - Girone B schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 9/16/184:30 PM | ||||||
(2.) Fermana | 2:0 | Virtus Verona (18.) | ||||
(9.) AS Gubbio | 1:1 | Ravenna (8.) | ||||
(17.) Sambenedettese | 0:2 | Renate (3.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(10.) LR Vicenza | 0:0 | Giana Erminio (11.) | ||||
(5.) Monza | 1:0 | Feralpisalò (15.) | ||||
Mon 9/17/186:00 PM | ||||||
(6.) Südtirol | 1:0 | Teramo (16.) | ||||
Tue 9/18/186:30 PM | ||||||
(12.) Imolese | 0:0 | UC AlbinoLeffe (13.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(4.) Pordenone | 2:1 | AJ Fano (14.) | ||||
(7.) Triestina | 2:0 | Vis Pesaro (19.) | ||||
Tue 12/4/188:30 PM | ||||||
(1.) Ternana | 3:0 | Rimini (20.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 9/22/188:45 PM | ||||||
(9.) Rimini | 2:1 | Triestina (10.) | ||||
Sun 9/23/182:30 PM | ||||||
(14.) Feralpisalò | 0:0 | Fermana (6.) | ||||
(13.) Giana Erminio | 1:2 | Imolese (7.) | ||||
(15.) Ravenna | 0:1 | Südtirol (4.) | ||||
(5.) Renate | 1:1 | LR Vicenza (11.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(12.) UC AlbinoLeffe | 1:2 | Pordenone (3.) | ||||
(17.) Teramo | 0:0 | Sambenedettese (18.) | ||||
(20.) Virtus Verona | 0:2 | Monza (2.) | ||||
(8.) Vis Pesaro | 2:1 | AS Gubbio (16.) | ||||
Wed 11/7/188:30 PM | ||||||
(19.) AJ Fano | 0:1 | Ternana (1.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 9/26/186:30 PM | ||||||
(4.) Fermana | 1:0 | Giana Erminio (18.) | ||||
(12.) AS Gubbio | 0:0 | UC AlbinoLeffe (13.) | ||||
(7.) Imolese | 1:1 | Teramo (15.) | ||||
(11.) LR Vicenza | 1:1 | Rimini (10.) | ||||
(1.) Monza | 1:0 | Renate (8.) | ||||
(2.) Pordenone | 1:0 | Virtus Verona (20.) | ||||
(5.) Südtirol | 0:0 | AJ Fano (17.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(6.) Triestina | 3:0 | Ravenna (19.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(16.) Sambenedettese | 1:1 | Vis Pesaro (9.) | ||||
Wed 11/21/188:30 PM | ||||||
(3.) Ternana | 1:1 | Feralpisalò (14.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 9/30/182:30 PM | ||||||
(12.) Giana Erminio | 2:1 | Sambenedettese (19.) | ||||
(11.) Renate | 0:1 | Fermana (1.) | ||||
(10.) Rimini | 2:2 | Pordenone (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(18.) AJ Fano | 1:1 | Imolese (8.) | ||||
(17.) UC AlbinoLeffe | 0:0 | Triestina (6.) | ||||
(13.) Ravenna | 1:0 | Monza (3.) | ||||
(16.) Teramo | 1:1 | AS Gubbio (15.) | ||||
(14.) Virtus Verona | 3:2 | Südtirol (5.) | ||||
(9.) Vis Pesaro | 0:0 | Ternana (4.) | ||||
Mon 10/1/188:45 PM | ||||||
(20.) Feralpisalò | 0:3 | LR Vicenza (7.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/6/188:45 PM | ||||||
(18.) Sambenedettese | 1:1 | Monza (2.) | ||||
Sun 10/7/182:30 PM | ||||||
(13.) Feralpisalò | 3:1 | Teramo (19.) | ||||
(12.) Giana Erminio | 2:2 | Rimini (10.) | ||||
(5.) LR Vicenza | 2:1 | Vis Pesaro (14.) | ||||
(6.) Ternana | 1:1 | Renate (11.) | ||||
(4.) Triestina | 2:0 | Virtus Verona (20.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(3.) Fermana | 0:2 | Ravenna (9.) | ||||
(15.) AS Gubbio | 0:0 | AJ Fano (17.) | ||||
(8.) Imolese | 1:1 | Pordenone (1.) | ||||
(7.) Südtirol | 0:0 | UC AlbinoLeffe (16.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/13/184:30 PM | ||||||
(12.) Rimini | 1:1 | Teramo (17.) | ||||
Sun 10/14/182:30 PM | ||||||
(13.) AJ Fano | 1:0 | Giana Erminio (15.) | ||||
(4.) Fermana | 0:0 | Südtirol (9.) | ||||
(6.) Imolese | 1:0 | AS Gubbio (16.) | ||||
(8.) Ravenna | 2:0 | Sambenedettese (19.) | ||||
(14.) Renate | 0:1 | Vis Pesaro (11.) | ||||
(20.) Virtus Verona | 0:2 | Ternana (1.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(18.) UC AlbinoLeffe | 0:1 | Feralpisalò (10.) | ||||
(2.) Pordenone | 1:1 | LR Vicenza (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Monza | 1:1 | Triestina (7.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 10/17/186:30 PM | ||||||
(7.) Feralpisalò | 2:0 | Rimini (14.) | ||||
(17.) Giana Erminio | 1:1 | Ravenna (5.) | ||||
(13.) AS Gubbio | 2:0 | Fermana (8.) | ||||
(19.) Renate | 0:1 | Virtus Verona (15.) | ||||
(18.) Sambenedettese | 2:1 | Imolese (10.) | ||||
(4.) Südtirol | 2:0 | Triestina (9.) | ||||
(12.) Teramo | 2:1 | AJ Fano (16.) | ||||
(1.) Ternana | 1:0 | UC AlbinoLeffe (20.) | ||||
(11.) Vis Pesaro | 1:2 | Pordenone (2.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(3.) LR Vicenza | 3:0 | Monza (6.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/20/188:45 PM | ||||||
(9.) Triestina | 1:1 | Ternana (2.) | ||||
Sun 10/21/182:30 PM | ||||||
(17.) AJ Fano | 1:1 | Sambenedettese (16.) | ||||
(20.) UC AlbinoLeffe | 0:2 | Vis Pesaro (11.) | ||||
(3.) Fermana | 2:0 | LR Vicenza (4.) | ||||
(14.) AS Gubbio | 0:0 | Südtirol (6.) | ||||
(10.) Monza | 0:1 | Teramo (12.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) Pordenone | 2:1 | Renate (19.) | ||||
(8.) Ravenna | 1:1 | Feralpisalò (7.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) Imolese | 3:1 | Rimini (15.) | ||||
(18.) Virtus Verona | 0:3 | Giana Erminio (13.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 10/28/182:30 PM | ||||||
(17.) AJ Fano | 0:2 | Monza (8.) | ||||
(5.) Feralpisalò | 2:1 | AS Gubbio (14.) | ||||
(1.) Pordenone | 0:1 | Fermana (3.) | ||||
(19.) Renate | 1:3 | Triestina (9.) | ||||
(16.) Rimini | 0:0 | Südtirol (7.) | ||||
(10.) Teramo | 2:1 | Ravenna (11.) | ||||
(12.) Vis Pesaro | 1:1 | Imolese (6.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(13.) Giana Erminio | 0:0 | UC AlbinoLeffe (20.) | ||||
(4.) LR Vicenza | 3:2 | Virtus Verona (18.) | ||||
Wed 3/6/198:30 PM | ||||||
(2.) Ternana | 0:0 | Sambenedettese (15.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/4/182:30 PM | ||||||
(18.) UC AlbinoLeffe | 1:1 | AJ Fano (16.) | ||||
(2.) Fermana | 2:0 | Teramo (12.) | ||||
(13.) AS Gubbio | 3:0 | Rimini (17.) | ||||
(11.) Monza | 1:4 | Ternana (1.) | ||||
(9.) Ravenna | 1:0 | Renate (20.) | ||||
(15.) Sambenedettese | 2:2 | Pordenone (3.) | ||||
(10.) Südtirol | 2:3 | Feralpisalò (4.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(6.) Imolese | 2:1 | LR Vicenza (7.) | ||||
(19.) Virtus Verona | 0:2 | Vis Pesaro (8.) | ||||
Mon 11/5/188:30 PM | ||||||
(5.) Triestina | 3:1 | Giana Erminio (14.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/11/182:30 PM | ||||||
(17.) AJ Fano | 1:1 | Ravenna (9.) | ||||
(4.) LR Vicenza | 1:0 | Sambenedettese (16.) | ||||
(18.) Renate | 1:0 | Imolese (7.) | ||||
(15.) Rimini | 2:0 | Fermana (3.) | ||||
(12.) Teramo | 2:2 | UC AlbinoLeffe (19.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(6.) Feralpisalò | 1:1 | Virtus Verona (20.) | ||||
(14.) Giana Erminio | 0:0 | Südtirol (10.) | ||||
(1.) Ternana | 3:0 | AS Gubbio (13.) | ||||
(8.) Vis Pesaro | 1:1 | Monza (11.) | ||||
Mon 11/12/188:45 PM | ||||||
(5.) Pordenone | 1:2 | Triestina (2.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/18/182:30 PM | ||||||
(2.) Fermana | 2:1 | AJ Fano (19.) | ||||
(14.) AS Gubbio | 1:1 | Giana Erminio (13.) | ||||
(8.) Imolese | 0:0 | Ternana (1.) | ||||
(11.) Monza | 0:2 | Pordenone (3.) | ||||
(16.) Sambenedettese | 2:0 | Feralpisalò (7.) | ||||
(10.) Südtirol | 0:1 | Vis Pesaro (6.) | ||||
(18.) Virtus Verona | 2:0 | Teramo (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(17.) UC AlbinoLeffe | 2:0 | Renate (20.) | ||||
(9.) Ravenna | 0:0 | Rimini (15.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(4.) Triestina | 1:1 | LR Vicenza (5.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 11/25/182:30 PM | ||||||
(4.) Feralpisalò | 1:0 | AJ Fano (20.) | ||||
(7.) LR Vicenza | 2:4 | Südtirol (10.) | ||||
(17.) Renate | 1:0 | AS Gubbio (16.) | ||||
(12.) Rimini | 1:0 | Virtus Verona (19.) | ||||
(15.) Sambenedettese | 0:0 | Triestina (5.) | ||||
(14.) Teramo | 0:1 | Giana Erminio (13.) | ||||
(6.) Vis Pesaro | 3:0 | Fermana (3.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(18.) UC AlbinoLeffe | 0:1 | Ravenna (8.) | ||||
(11.) Monza | 1:1 | Imolese (9.) | ||||
Mon 11/26/188:45 PM | ||||||
(1.) Pordenone | 1:0 | Ternana (2.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/1/1812:00 AM | ||||||
(16.) AS Gubbio | 0:0 | Monza (11.) | ||||
2:30 PM | ||||||
(13.) Giana Erminio | 2:4 | Feralpisalò (3.) | ||||
(9.) Südtirol | 1:1 | Pordenone (1.) | ||||
(15.) Teramo | 2:2 | Renate (18.) | ||||
(4.) Ternana | 0:2 | LR Vicenza (6.) | ||||
(2.) Triestina | 1:0 | Imolese (10.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(5.) Fermana | 0:0 | UC AlbinoLeffe (19.) | ||||
(20.) Virtus Verona | 1:2 | Sambenedettese (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(17.) AJ Fano | 1:0 | Rimini (14.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(7.) Ravenna | 1:0 | Vis Pesaro (8.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/8/182:30 PM | ||||||
(7.) LR Vicenza | 1:1 | Teramo (14.) | ||||
(1.) Pordenone | 2:1 | Ravenna (8.) | ||||
(18.) Renate | 0:1 | AJ Fano (15.) | ||||
(13.) Rimini | 3:2 | UC AlbinoLeffe (19.) | ||||
(3.) Triestina | 2:2 | AS Gubbio (17.) | ||||
(4.) Vis Pesaro | 1:0 | Feralpisalò (5.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(9.) Imolese | 3:1 | Virtus Verona (20.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(10.) Monza | 3:0 | Giana Erminio (16.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(2.) Ternana | 2:0 | Fermana (6.) | ||||
Sun 12/9/182:30 PM | ||||||
(11.) Sambenedettese | 1:0 | Südtirol (12.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 12/11/182:30 PM | ||||||
(14.) AS Gubbio | 2:0 | LR Vicenza (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) Rimini | 1:0 | Monza (12.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(16.) AJ Fano | 0:0 | Vis Pesaro (5.) | ||||
(7.) Feralpisalò | 0:1 | Imolese (6.) | ||||
(3.) Fermana | 1:0 | Triestina (4.) | ||||
(18.) Giana Erminio | 0:1 | Renate (17.) | ||||
(9.) Ravenna | 0:1 | Virtus Verona (19.) | ||||
(15.) Teramo | 0:2 | Pordenone (1.) | ||||
Wed 12/12/186:30 PM | ||||||
(10.) Südtirol | 2:1 | Ternana (2.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(20.) UC AlbinoLeffe | 0:0 | Sambenedettese (13.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/15/184:30 PM | ||||||
(1.) Pordenone | 1:0 | AS Gubbio (14.) | ||||
(2.) Triestina | 2:0 | Feralpisalò (8.) | ||||
(18.) Virtus Verona | 1:0 | AJ Fano (17.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(6.) Imolese | 0:0 | Fermana (4.) | ||||
(11.) Sambenedettese | 1:0 | Rimini (12.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(13.) Monza | 1:1 | UC AlbinoLeffe (20.) | ||||
(5.) Vis Pesaro | 0:0 | Teramo (15.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(10.) LR Vicenza | 1:2 | Ravenna (7.) | ||||
Sun 12/16/182:30 PM | ||||||
(19.) Renate | 0:1 | Südtirol (9.) | ||||
(3.) Ternana | 3:3 | Giana Erminio (16.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/22/182:30 PM | ||||||
(15.) AS Gubbio | 0:0 | Sambenedettese (12.) | ||||
(13.) Rimini | 1:1 | Vis Pesaro (4.) | ||||
(9.) Südtirol | 1:1 | Imolese (7.) | ||||
(14.) Teramo | 2:0 | Triestina (2.) | ||||
(18.) UC AlbinoLeffe | 1:0 | Virtus Verona (19.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(6.) Fermana | 0:1 | Monza (11.) | ||||
(17.) Giana Erminio | 1:1 | Pordenone (1.) | ||||
(16.) AJ Fano | 0:0 | LR Vicenza (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(8.) Feralpisalò | 0:0 | Renate (20.) | ||||
(3.) Ravenna | 3:2 | Ternana (5.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Wed 12/26/182:30 PM | ||||||
(11.) LR Vicenza | 1:1 | UC AlbinoLeffe (20.) | ||||
(1.) Pordenone | 2:2 | Feralpisalò (9.) | ||||
(17.) Renate | 1:0 | Rimini (13.) | ||||
(8.) Sambenedettese | 2:0 | Fermana (7.) | ||||
(4.) Triestina | 0:1 | AJ Fano (15.) | ||||
(16.) Virtus Verona | 3:1 | AS Gubbio (19.) | ||||
(5.) Vis Pesaro | 1:1 | Giana Erminio (18.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(12.) Monza | 1:1 | Südtirol (10.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(6.) Imolese | 2:2 | Ravenna (3.) | ||||
Thu 12/27/182:30 PM | ||||||
(2.) Ternana | 2:1 | Teramo (14.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 12/29/182:30 PM | ||||||
(18.) Virtus Verona | 0:1 | Fermana (4.) | ||||
(19.) UC AlbinoLeffe | 1:1 | Imolese (6.) | ||||
(16.) AJ Fano | 0:2 | Pordenone (1.) | ||||
(17.) Renate | 1:1 | Sambenedettese (9.) | ||||
(8.) Vis Pesaro | 0:1 | Triestina (3.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(10.) Feralpisalò | 0:0 | Monza (12.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(5.) Ravenna | 0:2 | AS Gubbio (15.) | ||||
(20.) Giana Erminio | 0:1 | LR Vicenza (7.) | ||||
Sun 12/30/182:30 PM | ||||||
(13.) Teramo | 2:0 | Südtirol (11.) | ||||
Tue 2/19/194:30 PM | ||||||
(14.) Rimini | 1:1 | Ternana (2.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/19/192:30 PM | ||||||
(4.) Ternana | 0:1 | AJ Fano (15.) | ||||
(12.) Südtirol | 1:1 | Ravenna (6.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(1.) Pordenone | 1:0 | UC AlbinoLeffe (19.) | ||||
(3.) Fermana | 1:0 | Feralpisalò (11.) | ||||
(5.) Imolese | 5:0 | Giana Erminio (20.) | ||||
(2.) Triestina | 2:0 | Rimini (16.) | ||||
(9.) Monza | 1:0 | Virtus Verona (18.) | ||||
(13.) AS Gubbio | 1:0 | Vis Pesaro (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(8.) LR Vicenza | 1:1 | Renate (17.) | ||||
(7.) Sambenedettese | 2:1 | Teramo (14.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 1/22/196:30 PM | ||||||
(18.) Giana Erminio | 1:1 | Fermana (4.) | ||||
(20.) UC AlbinoLeffe | 1:2 | AS Gubbio (13.) | ||||
(14.) Rimini | 0:0 | LR Vicenza (9.) | ||||
(19.) Virtus Verona | 1:2 | Pordenone (1.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(15.) Teramo | 0:2 | Imolese (3.) | ||||
(17.) Renate | 0:0 | Monza (11.) | ||||
(12.) Vis Pesaro | 1:1 | Sambenedettese (7.) | ||||
(16.) AJ Fano | 0:3 | Südtirol (8.) | ||||
(10.) Feralpisalò | 3:2 | Ternana (6.) | ||||
(5.) Ravenna | 2:2 | Triestina (2.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 1/26/192:30 PM | ||||||
(7.) Sambenedettese | 1:1 | Giana Erminio (18.) | ||||
(4.) Fermana | 1:1 | Renate (17.) | ||||
(1.) Pordenone | 1:2 | Rimini (14.) | ||||
(13.) AS Gubbio | 0:0 | Teramo (15.) | ||||
(9.) Südtirol | 1:1 | Virtus Verona (19.) | ||||
(11.) Ternana | 0:2 | Vis Pesaro (6.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(3.) Triestina | 1:1 | UC AlbinoLeffe (20.) | ||||
(8.) Monza | 2:1 | Ravenna (10.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(2.) Imolese | 1:0 | AJ Fano (16.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(12.) LR Vicenza | 1:2 | Feralpisalò (5.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/2/192:30 PM | ||||||
(15.) Teramo | 1:2 | Feralpisalò (4.) | ||||
(14.) Rimini | 0:0 | Giana Erminio (18.) | ||||
(5.) Monza | 3:2 | Sambenedettese (11.) | ||||
(20.) UC AlbinoLeffe | 2:4 | Südtirol (7.) | ||||
(17.) Renate | 1:1 | Ternana (12.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(16.) AJ Fano | 1:1 | AS Gubbio (13.) | ||||
(1.) Pordenone | 2:0 | Imolese (3.) | ||||
(19.) Virtus Verona | 3:4 | Triestina (2.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(10.) Vis Pesaro | 1:2 | LR Vicenza (9.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(8.) Ravenna | 1:0 | Fermana (6.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/9/192:30 PM | ||||||
(18.) Giana Erminio | 1:0 | AJ Fano (17.) | ||||
(5.) Südtirol | 2:0 | Fermana (8.) | ||||
(13.) AS Gubbio | 2:3 | Imolese (3.) | ||||
(11.) Vis Pesaro | 0:1 | Renate (15.) | ||||
(10.) Ternana | 2:2 | Virtus Verona (19.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(4.) Feralpisalò | 1:0 | UC AlbinoLeffe (20.) | ||||
(2.) Triestina | 3:1 | Monza (7.) | ||||
(9.) LR Vicenza | 1:1 | Pordenone (1.) | ||||
(12.) Sambenedettese | 0:1 | Ravenna (6.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(16.) Teramo | 1:0 | Rimini (14.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 2/12/196:30 PM | ||||||
(7.) Ravenna | 1:1 | Giana Erminio (18.) | ||||
(8.) Fermana | 0:1 | AS Gubbio (13.) | ||||
(20.) Virtus Verona | 0:1 | Renate (14.) | ||||
(19.) UC AlbinoLeffe | 2:1 | Ternana (10.) | ||||
(1.) Pordenone | 1:0 | Vis Pesaro (12.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(15.) Rimini | 1:3 | Feralpisalò (3.) | ||||
(6.) Monza | 2:0 | LR Vicenza (9.) | ||||
(4.) Imolese | 0:0 | Sambenedettese (11.) | ||||
(2.) Triestina | 0:0 | Südtirol (5.) | ||||
(16.) AJ Fano | 1:0 | Teramo (17.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/16/192:30 PM | ||||||
(12.) Vis Pesaro | 0:1 | UC AlbinoLeffe (19.) | ||||
(5.) Südtirol | 4:0 | AS Gubbio (13.) | ||||
(17.) Teramo | 1:1 | Monza (6.) | ||||
(11.) Ternana | 0:2 | Triestina (2.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(9.) LR Vicenza | 0:0 | Fermana (8.) | ||||
(14.) Renate | 1:1 | Pordenone (1.) | ||||
(3.) Feralpisalò | 3:0 | Ravenna (7.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(18.) Giana Erminio | 1:1 | Virtus Verona (20.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(15.) Rimini | 2:0 | Imolese (4.) | ||||
8:45 PM | ||||||
(10.) Sambenedettese | 0:0 | AJ Fano (16.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/23/192:30 PM | ||||||
(13.) AS Gubbio | 0:3 | Feralpisalò (3.) | ||||
(2.) Triestina | 2:0 | Renate (15.) | ||||
(5.) Südtirol | 1:0 | Rimini (16.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(6.) Monza | 1:0 | AJ Fano (17.) | ||||
(9.) Fermana | 0:1 | Pordenone (1.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(7.) Ravenna | 1:3 | Teramo (14.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(18.) UC AlbinoLeffe | 2:0 | Giana Erminio (19.) | ||||
(20.) Virtus Verona | 1:0 | LR Vicenza (10.) | ||||
(8.) Sambenedettese | 2:0 | Ternana (11.) | ||||
(4.) Imolese | 2:0 | Vis Pesaro (12.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/2/192:30 PM | ||||||
(17.) AJ Fano | 0:0 | UC AlbinoLeffe (18.) | ||||
Sun 3/3/192:30 PM | ||||||
(12.) Ternana | 0:1 | Monza (6.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(16.) Teramo | 0:1 | Fermana (8.) | ||||
(14.) Rimini | 1:1 | AS Gubbio (13.) | ||||
(10.) LR Vicenza | 0:0 | Imolese (4.) | ||||
(15.) Renate | 0:1 | Ravenna (7.) | ||||
(1.) Pordenone | 1:1 | Sambenedettese (9.) | ||||
(3.) Feralpisalò | 1:1 | Südtirol (5.) | ||||
(19.) Giana Erminio | 1:1 | Triestina (2.) | ||||
(11.) Vis Pesaro | 0:0 | Virtus Verona (20.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 3/10/192:30 PM | ||||||
(6.) Südtirol | 1:2 | Giana Erminio (17.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(7.) Ravenna | 3:0 | AJ Fano (20.) | ||||
(19.) Virtus Verona | 2:1 | Feralpisalò (3.) | ||||
(10.) Sambenedettese | 1:4 | LR Vicenza (9.) | ||||
(4.) Imolese | 1:1 | Renate (15.) | ||||
(8.) Fermana | 1:0 | Rimini (16.) | ||||
(18.) UC AlbinoLeffe | 1:2 | Teramo (14.) | ||||
(5.) Monza | 1:1 | Vis Pesaro (11.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(2.) Triestina | 1:2 | Pordenone (1.) | ||||
Mon 3/11/198:45 PM | ||||||
(13.) AS Gubbio | 1:1 | Ternana (12.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/16/198:30 PM | ||||||
(20.) Renate | 0:1 | UC AlbinoLeffe (16.) | ||||
Sun 3/17/192:30 PM | ||||||
(11.) Vis Pesaro | 0:1 | Südtirol (5.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(15.) Giana Erminio | 4:0 | AS Gubbio (13.) | ||||
(12.) Ternana | 0:3 | Imolese (4.) | ||||
(18.) Rimini | 0:1 | Ravenna (6.) | ||||
(3.) Feralpisalò | 1:1 | Sambenedettese (10.) | ||||
(9.) LR Vicenza | 0:2 | Triestina (2.) | ||||
(14.) Teramo | 1:2 | Virtus Verona (19.) | ||||
Mon 3/18/198:45 PM | ||||||
(1.) Pordenone | 1:1 | Monza (7.) | ||||
Wed 4/3/198:30 PM | ||||||
(17.) AJ Fano | 2:0 | Fermana (8.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 3/24/192:30 PM | ||||||
(6.) Südtirol | 2:2 | LR Vicenza (9.) | ||||
(15.) AS Gubbio | 0:0 | Renate (17.) | ||||
(8.) Fermana | 0:0 | Vis Pesaro (12.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(7.) Ravenna | 0:1 | UC AlbinoLeffe (14.) | ||||
(19.) AJ Fano | 0:1 | Feralpisalò (3.) | ||||
(5.) Imolese | 1:3 | Monza (4.) | ||||
(13.) Ternana | 1:1 | Pordenone (1.) | ||||
(16.) Virtus Verona | 3:0 | Rimini (20.) | ||||
(2.) Triestina | 4:0 | Sambenedettese (10.) | ||||
(18.) Giana Erminio | 1:2 | Teramo (11.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/30/196:30 PM | ||||||
(15.) UC AlbinoLeffe | 1:1 | Fermana (8.) | ||||
Sun 3/31/194:30 PM | ||||||
(20.) Rimini | 0:0 | AJ Fano (19.) | ||||
(6.) Monza | 0:1 | AS Gubbio (11.) | ||||
(1.) Pordenone | 0:0 | Südtirol (5.) | ||||
(17.) Renate | 0:0 | Teramo (12.) | ||||
(9.) LR Vicenza | 1:1 | Ternana (14.) | ||||
(4.) Imolese | 2:1 | Triestina (2.) | ||||
(10.) Sambenedettese | 1:1 | Virtus Verona (16.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(3.) Feralpisalò | 1:1 | Giana Erminio (18.) | ||||
(13.) Vis Pesaro | 0:0 | Ravenna (7.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/7/192:30 PM | ||||||
(11.) AS Gubbio | 2:2 | Triestina (2.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(12.) Teramo | 1:1 | LR Vicenza (9.) | ||||
(16.) Giana Erminio | 3:2 | Monza (6.) | ||||
(7.) Ravenna | 0:0 | Pordenone (1.) | ||||
(19.) AJ Fano | 0:0 | Renate (18.) | ||||
(14.) UC AlbinoLeffe | 1:1 | Rimini (20.) | ||||
(5.) Südtirol | 2:1 | Sambenedettese (10.) | ||||
(8.) Fermana | 0:0 | Ternana (13.) | ||||
(3.) Feralpisalò | 1:0 | Vis Pesaro (15.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(17.) Virtus Verona | 0:0 | Imolese (4.) |
35.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/14/192:30 PM | ||||||
(2.) Triestina | 3:0 | Fermana (8.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(12.) Vis Pesaro | 1:0 | AJ Fano (19.) | ||||
(10.) Sambenedettese | 3:0 | UC AlbinoLeffe (16.) | ||||
(9.) LR Vicenza | 2:2 | AS Gubbio (13.) | ||||
(6.) Monza | 3:0 | Rimini (20.) | ||||
(14.) Ternana | 1:1 | Südtirol (5.) | ||||
(1.) Pordenone | 4:0 | Teramo (15.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(18.) Renate | 0:2 | Giana Erminio (11.) | ||||
(17.) Virtus Verona | 1:2 | Ravenna (7.) | ||||
Mon 4/15/198:45 PM | ||||||
(4.) Imolese | 3:1 | Feralpisalò (3.) |
36.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/20/192:30 PM | ||||||
(13.) AS Gubbio | 2:2 | Pordenone (1.) | ||||
4:30 PM | ||||||
(8.) Fermana | 1:1 | Imolese (3.) | ||||
(5.) Südtirol | 0:1 | Renate (17.) | ||||
(12.) Giana Erminio | 0:0 | Ternana (16.) | ||||
(4.) Feralpisalò | 0:2 | Triestina (2.) | ||||
(20.) AJ Fano | 1:1 | Virtus Verona (18.) | ||||
6:30 PM | ||||||
(6.) Ravenna | 0:0 | LR Vicenza (9.) | ||||
8:30 PM | ||||||
(15.) UC AlbinoLeffe | 3:0 | Monza (7.) | ||||
(19.) Rimini | 3:1 | Sambenedettese (10.) | ||||
(11.) Teramo | 2:1 | Vis Pesaro (14.) |
37.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 4/28/196:30 PM | ||||||
(8.) LR Vicenza | 2:0 | AJ Fano (20.) | ||||
(17.) Virtus Verona | 1:2 | UC AlbinoLeffe (12.) | ||||
(18.) Renate | 2:3 | Feralpisalò (4.) | ||||
(5.) Monza | 3:0 | Fermana (10.) | ||||
(1.) Pordenone | 3:1 | Giana Erminio (14.) | ||||
(9.) Sambenedettese | 3:1 | AS Gubbio (16.) | ||||
(11.) Ternana | 1:0 | Ravenna (7.) | ||||
(15.) Vis Pesaro | 0:0 | Rimini (19.) | ||||
(3.) Imolese | 2:0 | Südtirol (6.) | ||||
(2.) Triestina | 3:2 | Teramo (13.) |
38.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun 5/5/193:00 PM | ||||||
(7.) Ravenna | 3:3 | Imolese (3.) | ||||
(14.) UC AlbinoLeffe | 0:1 | LR Vicenza (8.) | ||||
(6.) Südtirol | 0:3 | Monza (5.) | ||||
(4.) Feralpisalò | 2:2 | Pordenone (1.) | ||||
(18.) Rimini | 0:0 | Renate (17.) | ||||
(10.) Fermana | 1:3 | Sambenedettese (9.) | ||||
(13.) Teramo | 0:0 | Ternana (11.) | ||||
(20.) AJ Fano | 1:0 | Triestina (2.) | ||||
(12.) AS Gubbio | 1:0 | Virtus Verona (19.) | ||||
(16.) Giana Erminio | 3:3 | Vis Pesaro (15.) |