For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 19, 2019

Matchday 8
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 3:0 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
Matchday 10
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 4:3 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 2:0 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 1:0 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 0:1 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 0:0 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
Matchday 12
MSV Duisburg MSV Duisburg 3:1 1.FC Kaiserslautern 1.FC K'lautern
 
Preußen Münster Preußen Münster 1:1 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
 
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 0:4 Hallescher FC Hallescher FC
 
FC Ingolstadt FC Ingolstadt 04 1:1 Chemnitzer FC Chemnitzer FC
 
1860 Munich TSV 1860 Munich 0:1 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
E. Braunschweig Eintracht Braunschweig 0:0 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 0:1 FC Hansa Rostock Hansa Rostock
Matchday 9
Everton Everton FC 2:0 West Ham United West Ham
  Granada CF Granada CF 1:0 CA Osasuna CA Osasuna
  SD Eibar SD Eibar 0:3 FC Barcelona FC Barcelona
Matchday 10 OGC Nice OGC Nice 1:4 Paris Saint-Germain Paris SG
Matchday 13 Akhmat Grozny Akhmat Grozny 0:2 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  Tambov PFK  Tambov 1:2 Ural Yekaterinburg Ural
  Arsenal Tula II Arsenal Tula II 1:1 FK Sochi II FK Sochi II
  Orenburg II FK Orenburg II 0:1 Krylya Sovetov Samara II KS Samara II
  Hermannstadt AFC Hermannstadt 0:0 FC Voluntari FC Voluntari
  Dinamo Bucarest Dinamo Bucharest 2:0 Gaz Metan Medias Gaz Metan
Matchday 10 Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 2:3 HSV Hoek Hoek
Matchday 8 Ankaragücü U19 MKE Ankaragücü U19 0:5 Besiktas JK U19 Besiktas U19
  Trabzonspor U19 Trabzonspor U19 3:2 Bursaspor U19 Bursaspor U19
  Alanyaspor U19 Alanyaspor U19 2:2 Boluspor U19 Boluspor U19
  Basaksehir U19 Istanbul Basaksehir FK U19 2:0 Göztepe U19 Göztepe U19
  Osmanlispor U19 Osmanlispor FK U19 1:2 Fenerbahce SK U19 Fenerbahce U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 2:3 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
 
Galatasaray Galatasaray SK 3:2 Sivasspor Sivasspor
 
Antalyaspor Antalyaspor 0:6 Genclerbirligi Ankara Genclerbirligi
Matchday 30 Criciúma EC Criciúma Esporte Clube 0:1 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  EC Vitória Esporte Clube Vitória 0:1 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
Matchday 11 Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 6:0 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
  Karpaty Karpaty Lviv 0:0 PFK Lviv PFK Lviv
Matchday 4 PS Kalamata PS Kalamata 1:0 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas
Matchday 7 Atromitos U19 Atromitos Athens U19 0:2 Panathinaikos Athens U19 PAO U19
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 4:4 OFI Crete U19 OFI Crete U19
  AEK Athens U19 AEK Athens U19 3:1 Volos NPS U19 Volos NPS U19
  Panetolikos U19 Panetolikos GFS U19 0:2 AE Larisa U19 AE Larisa U19
  PAOK U19 PAOK Thessaloniki U19 2:0 PAS Lamia 1964 U19 PAS Lamia U19
Matchday 11 Mouscron Royal Excel Mouscron 0:1 Club Brugge KV Club Brugge
Matchday 6 KRC Genk II KRC Genk II 3:30 AM Standard Liège Reserves Standard Res.
Matchday 11 KVC Westerlo KVC Westerlo 2:0 KSC Lokeren KSC Lokeren
Matchday 13 Slovan Liberec FC Slovan Liberec 2:2 FK Jablonec FK Jablonec
  Aalborg BK Aalborg BK 1:0 Odense Boldklub Odense BK
Matchday 12 Cukaricki FK Cukaricki 0:0 FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina
  Red Star Red Star Belgrade 3:1 FK Rad Rad
  HNK Gorica HNK Gorica 2:4 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
Fifth Round Helsinki IFK Helsinki IFK 2:0 Rovaniemen Palloseura RoPS
  Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 2:3 Vaasan Palloseura VPS
  SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki 0:0 FC Lahti FC Lahti
  FC Honka FC Honka 3:0 IFK Mariehamn IFK Mariehamn
  FC Inter FC Inter Turku 0:2 Kuopion Palloseura KuPS
  Ilves Ilves Tampere 2:1 HJK Helsinki HJK Helsinki
Second Round KaaPo Kaarinan Pojat 0:2 Ilves Tampere II Ilves II
  JIPPO JIPPO Joensuu 1:1 FC Viikingit FC Viikingit
  JäPS Järvenpään Palloseura 1:1 Mikkelin Palloilijat Mikkelin
  FC Espoo FC Espoo 3:1 IF Gnistan IF Gnistan
  Jakobstads BK Jakobstads Bollklubb 1:3 SJK Seinäjoki II SJK II
Matchday 12 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 0:1 Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Wisla Kraków Wisla Kraków 1:2 Piast Gliwice Piast Gliwice
Matchday 13 Vitosha FK Vitosha Bistritsa 0:2 Cherno More Varna Cherno More
  FK Dunav FK Dunav Ruse 0:2 Etar Veliko Tarnovo FK Etar
Matchday 12 C. Balchik Chernomorets Balchik 1:0 PFK Ludogorets Razgrad II Ludogorets II
Matchday 14 NS Mura NS Mura 2:2 NK Triglav Kranj NK Triglav
Matchday 18 BSC Woffenbach BSC Woffenbach 0:6 TSV Seebach TSV Seebach
  VfB Straubing VfB Straubing 0:2 ASV Neumarkt ASV Neumarkt
  Bad Kötzting 1.FC Bad Kötzting 3:0 ASV Burglengenfeld Burglengenfeld
  SV Grafenwöhr SV Grafenwöhr 0:5 TV Aiglsbach TV Aiglsbach
  SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf 1:1 TSV Bogen TSV Bogen
Matchday 16 SV Schwaig SV Schwaig 0:0 FSV Stadeln FSV Stadeln
  Kickers Selb Kickers Selb 0:1 TSV Buch (Bay.) TSV Buch
  TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld 5:0 FC Vorwärts Röslau Vorw. Röslau
  VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos 1:2 SV Erlbach SV Erlbach
  TSV Ampfing TSV Ampfing 3:0 TSV Grünwald TSV Grünwald
  Kirchheimer SC Kirchheimer SC 0:1 SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  1.FC Passau 1.FC Passau 2:0 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 2:1 FC Sturm Hauzenberg St. Hauzenberg
  FC Töging FC Töging 0:2 Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
Matchday 9 TuRa Bremen TuRa Bremen 4:1 VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen
  TSV Hasenbüren TSV Hasenbüren 2:3 FC Huchting FC Huchting
Matchday 13 TSV Klausdorf TSV Klausdorf 5:2 Heikendorfer SV Heikendorfer SV
  Lübecker SC Lübecker SC 99 2:3 SVE Comet Kiel SVE Comet Kiel
  SG Neustrand SG Neustrand 0:7 SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
  TSV Kronshagen TSV Kronshagen 1:0 Gettorfer SC Gettorfer SC
  Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 2:2 TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  Hohenwestedt MTSV Hohenwestedt 3:3 TuS Collegia Jübek Collegia Jübek
Matchday 12 BV Cloppenburg BV Cloppenburg 3:3 SV Falke Steinfeld Falke Steinfeld
First Round FC Düren 1.FC Düren 2:1 VfL Alfter VfL Alfter
Matchday 8 Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 2:1 SG Handwerk Rabenstein SG Rabenstein
Matchday 10 Füchse Berlin Reinickendorfer Füchse 4:3 FC Brandenburg 03 FC Brandenburg
  Berlin United Berlin United 2:0 SV Empor Berlin SV Empor Berlin
Matchday 12 TSV Essingen TSV Essingen 1:2 TSG Backnang TSG Backnang
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 3:0 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
Matchday 14 RW Frankfurt SG Rot-Weiß Frankfurt 2:2 Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
Matchday 9 Güstrower SC Güstrower SC 09 5:0 SV Warnemünde SV Warnemünde
  Malchower SV Malchower SV 90 3:1 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 1:2 FC Anker Wismar Anker Wismar
  FCM Schwerin FC Mecklenburg Schwerin 4:1 FSV Kühlungsborn Kühlungsborn
  TSV Bützow TSV Bützow 0:1 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
  Penzliner SV Penzliner SV 11:1 SV 90 Görmin SV 90 Görmin
  Rostocker FC Rostocker FC 1895 3:0 SV Pastow SV Pastow
  Grimmener SV Grimmener SV 1:0 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
Matchday 10 Halle-Ammendorf BSV Halle-Ammendorf 2:0 SV Dessau 05 SV Dessau 05
  Blau-Weiß Dölau SV Blau-Weiß Dölau 2:1 FSV Barleben 1911 FSV Barleben
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 3:0 SSC Weißenfels SSC Weißenfels
  Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 3:1 Haldensleber SC Haldensleber SC
  SC Pfullendorf SC Pfullendorf 2:1 SV Bühlertal SV Bühlertal
  Offenburger FV Offenburger FV 3:2 FC Auggen FC Auggen
  Arsenal FC Arsenal Fútbol Club 3:3 Club Atlético River Plate River Plate
  Boca Juniors Club Atlético Boca Juniors 0:1 Racing Club Racing Club
Matchday 14 Puebla FC Puebla FC 0:1 Atlas Guadalajara Atlas
  Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 1:3 Tigres UANL Tigres UANL
  Santos Laguna Santos Laguna 4:1 Club Tijuana Club Tijuana
Matchday 18 Envigado Envigado FC 0:0 CD La Equidad Seguros SA CD La Equidad
  A. Bucaramanga Atlético Bucaramanga 4:0 Jaguares de Córdoba Jaguares FC
Matchday 29 Vissel Kobe Vissel Kobe 1:3 FC Tokyo FC Tokyo
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 0:2 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Gamba Osaka Gamba Osaka 2:2 Kawasaki Frontale Kawasaki Front.
  Yokohama F. M. Yokohama F. Marinos 3:1 Shonan Bellmare Shonan Bellmare
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 1:2 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 2:2 Sagan Tosu Sagan Tosu
Matchday 37 Kyoto Sanga Kyoto Sanga 3:0 Yokohama FC Yokohama FC
  Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka 2:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Tokyo Verdy Tokyo Verdy 2:1 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Omiya Ardija Omiya Ardija 2:3 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
Matchday 27 Fukushima Utd. Fukushima United 1:2 Blaublitz Akita Blaublitz Akita
Matchday 24 Suzuka PntGttrs Suzuka Point Getters 2:1 Verspah Oita Verspah Oita
  Honda Lock Honda Lock 1:0 Nara Club Nara Club
Matchday 7 Al-Adalah FC Al-Adalah FC 3:5 Al-Fateh Al-Fateh
  Hilal Al-Hilal Riyadh 3:0 Damac FC Damac FC
  Ahli Al-Ahli Jeddah 3:1 Al-Taawon Taawon
Matchday 10 Potros UAEM Potros UAEM 2:3 Cafetaleros de Chiapas Cafetaleros
  Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 2:1 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
  Venados FC Venados FC Yucatán 2:4 Tampico Madero Tampico Madero
Matchday 8 KF Teuta KF Teuta 1:0 Flamurtari FC Flamurtari FC
  FC Luftëtari FC Luftëtari 1:1 FK Bylis Ballsh FK Bylis Ballsh
Matchday 2 Western United Western United FC 1:1 Perth Glory Perth Glory
  Central Coast Central Coast Mariners 1:1 Newcastle United Jets Newcastle
Matchday 12 S. Brijeg U19 NK Siroki Brijeg U19 1:1 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK MDK U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 2:1 FK Slavija Sarajevo U19 Slavija S. U19
Matchday 13 FK Sarajevo FK Sarajevo 2:0 NK Celik Zenica Celik Zenica
Matchday 4 Al-Dhafra SCC Al-Dhafra SCC 1:0 Ajman Club Ajman Club
  Ittihad Kalba Al Ittihad Kalba Sports Club 1:0 Al-Fujairah SC Fujairah SC
Matchday 11 J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 3:1 NK Travnik Travnik
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 2:3 FK Olimpik Sarajevo Olimp. Sarajevo
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 0:1 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
  HNK Capljina HNK Capljina 1:0 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 1:0 FK Radnik Hadzici Radnik Hadzici
  FK Gorazde FK Gorazde 2:0 FK Igman Konjic Igman Konjic
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 2:0 HNK Orasje HNK Orasje
Matchday 27 Riteriai FK Riteriai 0:0 FK Kauno Zalgiris Kauno Zalgiris
Matchday 25 FK Minsk FK Minsk 3:0 Torpedo Minsk Torpedo Minsk
  Slavia Slavia Mozyr 0:1 Neman Grodno Neman Grodno
Matchday 11 Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 2:0 FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 1:2 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 4:0 FK Jedinstvo Brcko Jedinstvo Brcko
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 2:1 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
Matchday 4 El Ittihad Ittihad Alexandria 1:1 Wadi Degla FC Wadi Degla
  Ismaily Ismaily SC 0:1 Harras El Hodoud Harras Hodoud
Matchday 31 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 0:2 FC Saburtalo Saburtalo
Matchday 33 RGV FC Toros Rio Grande Valley FC Toros 2:1 Portland Timbers 2 Timbers 2
  Phoenix Rising Phoenix Rising FC 3:1 Oklahoma City Energy FC Oklahoma City
Matchday 26 Busan Trans.Co. Busan Transportation Corp. 1:0 Mokpo City Mokpo City
  Cheonan City Cheonan City 2:1 Daejeon Korea Railroad Daejeon KoRail
Matchday 33 Gwangju FC Gwangju FC 4:0 FC Anyang FC Anyang
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 0:1 Bucheon FC 1995 Bucheon FC
  Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa (2017-2019) 0:1 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
Matchday 1 Suwon Bluewings Suwon Samsung Bluewings 2:1 Gyeongnam FC Gyeongnam FC
  Seongnam FC Seongnam FC 0:1 Incheon United Incheon Utd.
  Sangju Sangmu Sangju Sangmu 2:1 Jeju United Jeju Utd.
Matchday 11 Cefn Druids Cefn Druids AFC 3:1 Caernarfon Town Caernarfon Town
  Carmarthen Carmarthen Town AFC 0:0 Aberystwyth Town FC Aberystwyth
  A. Klagenfurt SK Austria Klagenfurt 2:0 SV Horn SV Horn
  SKU Amstetten SKU Amstetten 1:1 SV Lafnitz SV Lafnitz
  Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 3:1 SC Austria Lustenau A. Lustenau
  Young Violets Young Violets Austria Wien 1:2 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
  Blau Weiss Linz FC Blau-Weiss Linz 2:3 Floridsdorfer AC FAC
  FC Liefering FC Liefering 0:1 SV Ried SV Ried
Matchday 12 Cardiff Cardiff City 1:1 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Blackburn Blackburn Rovers 2:2 Huddersfield Town Huddersfield
Second Round Edinburgh City Edinburgh City FC 3:1 Banks O' Dee FC Banks O' Dee
  Bonnyrigg Bonnyrigg Rose Athletic FC 2:0 Buckie Thistle FC Buckie Thistle
  Auchinleck Auchinleck Talbot FC 1:0 Cove Rangers FC Cove Rangers
Matchday 8 US Rumelange US Rumelange 3:2 FC Mondercange Mondercange
  Mertert-Wass. Union Mertert-Wasserbillig 2:5 Swift Hesperange Hesperange
Matchday 14 Nacional Club Nacional Asunción 0:0 Club General Díaz de Luque General Diaz
  Libertad Club Libertad Asunción 1:0 Club Sol de América Sol de América
Matchday 33 FCI Levadia FCI Levadia 2:1 FC Kuressaare Kuressaare
  Paide Paide Linnameeskond 2:1 Kalev Tallinn Kalev
  FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 2:0 Kalev Tallinn U21 Kalev U21
  Rakvere Tarvas Rakvere JK Tarvas 0:4 Tallinn JK Legion TJK Legion
  Paide U21 Paide Linnameeskond U21 2:4 Kalju FC U21 Kalju FC U21
  FC Helios Voru FC Helios Voru 0:3 JK Vändra Vaprus Vändra Vaprus
Matchday 12 Binacional Deportivo Binacional 7:0 Alianza Universidad Alianza UDH
  Alianza Lima Club Alianza Lima 2:2  Carlos A. Mannucci Mannucci
Matchday 35 Cork City Cork City FC 1:0 Dundalk FC Dundalk FC
  UCD University College Dublin 0:3 Shamrock Rovers Shamrock Rovers
  St. Patricks St. Patricks Athletic 0:0 Bohemian Football Club Dublin Bohemians
  Finn Harps Finn Harps 1:0 Waterford FC Waterford FC
Group A Balestier Khals Balestier Khalsa 0:2 Tampines Rovers Tampines Rovers
  Warriors FC Warriors FC 2:2 Lion City Sailors LC Sailors
Group B Hougang Utd. Hougang United FC 0:1 Brunei DPMM FC DPMM FC
  Geylang Geylang International 0:2 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
Matchday 14 Lincoln City Lincoln City 0:0 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 1:1 Southend United Southend United
Matchday 12 Larne FC Larne FC 2:3 Glentoran FC Glentoran
Matchday 13 Knockbreda FC Knockbreda FC 1:3 Queen's University Queen's Uni
Matchday 24 Auda Auda Kekava 2:1 FC New Project New Project
  Smiltene FK Smiltene/BJSS 5:0 Grobinas SC Grobinas
  Super Nova SK Super Nova 3:2 FK Tukums 2000 Tukums
Matchday 8 Cittadella AS Cittadella 1:3 Cosenza Calcio Cosenza
Matchday 9 Hacettepe Hacettepe Spor 1:0 Hekimoglu Trabzon Hekimoglu
  Manisa FK Manisa FK 4:2 Pendikspor Pendikspor
  Sancaktepe FK Sancaktepe FK 1:0 Sariyer Sariyer
  Van Spor FK Van Spor FK 0:0 Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  Eyüpspor Eyüpspor 0:2 Ankara Demirspor Ankara Demir
  Tuzlaspor Tuzlaspor 3:2 Bodrum Belediyesi Bodrumspor BB Bodrumspor
Matchday 12 Cádiz CF Cádiz CF 2:0 UD Las Palmas UD Las Palmas
Matchday 9 AF Bobigny Académie Football Bobigny 0:1 CS Sedan-Ardennes CS Sedan
  IC de Croix Iris Club de Croix 1:4 Stade Reims B Stade Reims B
  SC Schiltigheim SC Schiltigheim 3:0 FC Haguenau FC Haguenau
  SAS Epinal SAS Epinal 3:1 ASM Belfort ASM Belfort
  US Lusitanos US Lusitanos Saint-Maur 2:1 SC Bastia SC Bastia
  Saint-Quentin Olympique Saint-Quentin 1:1 FC Mulhouse FC Mulhouse
  RC Lens B RC Lens B 2:2 LOSC Lille B LOSC Lille B
  Ste. Geneviève Sainte-Geneviève Sports 1:1 Jeanne d'Arc de Drancy JA Drancy
  SCO Angers B SCO Angers B 1:1 C'Chartres Football C'Chartres
  Paris 13 Atl. Paris 13 Atletico 2:1 CMS Oissel CMS Oissel
  FC Mantois Football Club Mantois 0:2 Stade Briochin Stade Briochin
  US Saint-Malo US Saint-Malo 1:1 EA Guingamp B EA Guingamp B
  Lorient B FC Lorient B 2:2 AS Vitré AS Vitré
  FC Rouen 1899 FC Rouen 1899 2:0 Football Club Fleury 91 FC Fleury 91
  US Granville US Granville 2:1 AS Poissy AS Poissy
  Vannes Vannes OC 1:0 Entente SSG Entente SSG
  Bourges Foot Bourges Foot 0:1 Bergerac Périgord FC Bergerac
  SO Romorantin SO Romorantin 1:1 FC Nantes B FC Nantes B
  FC Sète 34 FC Sète 34 1:1 Les Herbiers VF Les Herbiers VF
  Chamalières FC Chamalières 0:2 Blois Football 41 Blois Foot 41
  Saint-Pryvé FC Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC 2:3 Stade Bordelais Stade Bordelais
  US Colomiers US Colomiers 3:1 AS Saint-Étienne B Saint-Étienne B
  Trélissac FC Trélissac FC 1:2 HSC Montpellier B HSC Montpellier B
  MDA Chasselay Monts d'Or Anse Foot 1:2 Annecy FC Annecy FC
  Jura Sud Jura Sud Foot 1:0 AS Monaco B Monaco B
  Fréjus-St-Raph. Fréjus-Saint-Raphaël FC 1:0 FC Hyères FC Hyères
  RC Grasse Racing Club de Grasse 2:0 Olympique Lyon B Olymp. Lyon B
  Moulins-Yzeure Moulins-Yzeure Foot 03 2:0 Nîmes Olympique B Nîmes B
  US Marseille Endoume US Marseille Endoume 1:2 Marignane Gignac FC Marignane G. FC
  FC Martigues FC Martigues 2:1 Olympique de Marseille B Marseille B
  AS Saint-Priest AS Saint-Priest 1:1 Louhans-Cuiseaux FC Louh.-Cuiseaux
Matchday 11 AC Ajaccio AC Ajaccio 0:0 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  Clermont Foot Clermont Foot 63 0:1 Rodez AF Rodez AF
  SM Caen SM Caen 0:0 Valenciennes FC Valenciennes FC
  Grenoble Grenoble Foot 38 0:0 US Orléans US Orléans
  FC Chambly FC Chambly 0:0 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  Chamois Niort FC Chamois Niortais 0:0 EA Guingamp Guingamp
  LB Châteauroux LB Châteauroux 0:1 Paris FC Paris FC
  Troyes ES Troyes AC 2:1 Le Mans FC Le Mans FC
  US Avranches US Avranches 2:1 Sporting Club de Toulon SC Toulon
  US Créteil US Créteil-Lusitanos 0:1 USL Dunkerque USL Dunkerque
  US Boulogne US Boulogne 2:0 Quevilly-Rouen Métropole Quevilly-Rouen
  Bastia-Borgo FC Bastia-Borgo 0:1 Red Star FC Red Star FC
  SO Cholet SO Cholet 3:0 Sporting Club de Lyon SC Lyon
  Concarneau US Concarneau 0:1 Bourg-en-Bresse Péronnas 01 Bourg-en-Bresse
  Le Puy Foot Le Puy Foot 43 Auvergne 0:0 AS Béziers AS Béziers
  Stade Lavallois Stade Lavallois 0:1 Pau FC Pau FC
  FC Villefranche FC Villefranche-Beaujolais 2:0 GFC Ajaccio G. Ajaccio
Matchday 18 Luch Luch Vladivostok 0:1 Enisey Krasnoyarsk Enisey
  SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 1:1 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Avangard Kursk Avangard Kursk 2:1 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1:0 FK Khimki Khimki
  Mordovia Mordovia Saransk 0:3 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
Matchday 13 D. Calarasi Dunarea Calarasi 3:2 AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele AFC Turris
  Sportul Snagov CS Sportul Snagov 3:2 Pandurii Targu Jiu Pandurii
  Gloria Buzau SCM Gloria Buzau 0:0 ACS Viitorul Tg. Jiu Viitorul Tg.Jiu
  Petrolul Petrolul Ploiesti 3:0 Concordia Chiajna Concordia
  Metaloglobus FC Metaloglobus Bucharest 1:0 CSM Resita CSM Resita
  Csikszereda AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1:0 FC Rapid 1923 Rapid 1923
Matchday 14 Spartak Nalchik Spartak Nalchik 0:1 SKA Rostov-na-Donu SKA Rostov
Matchday 28 Legion-Dinamo Legion-Dinamo Makhachkala 2:0 Anzhi Makhachkala Anzhi
Matchday 14 Loko-Kazanka M. Lokomotiv-Kazanka Moskow 5:1 Rodina Moscow Rodina Moscow
  Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 2:0 FK Kolomna Kolomna
  Leningradets FK Leningradets 0:0 Olimp Khimki Olimp Khimki
  Rotor 2 Rotor 2 Volgograd 0:3 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Zorkiy Zorkiy Krasnogorsk 4:2 Ararat Moskau Ararat Moskau
  Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 4:2 FK Ryazan FK Ryazan
  Sokol Saratov Sokol Saratov 2:1 Salyut Belgorod Salyut Belgorod
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 0:4 FK Kaluga FK Kaluga
Matchday 11 NEC Nijmegen NEC Nijmegen 1:0 PSV Eindhoven U21 PSV U21
  MVV Maastricht MVV Maastricht 0:0 SBV Excelsior Rotterdam Excelsior
  Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 3:0 FC Volendam FC Volendam
  AZ Alkmaar U21 AZ Alkmaar U21 3:2 Ajax Amsterdam U21 Ajax U21
  FC Den Bosch FC Den Bosch 0:0 Roda JC Kerkrade Roda JC
  Utrecht U21 FC Utrecht U21 2:2 De Graafschap Doetinchem De Graafschap
  SC Cambuur SC Cambuur-Leeuwarden 5:1 TOP Oss TOP Oss
  Telstar SC Telstar 1:0 Almere City FC Almere City
  FC Eindhoven FC Eindhoven 2:2 NAC Breda NAC Breda
  FC Dordrecht FC Dordrecht 1:2 Helmond Sport Helmond Sport
Third Round Cova Piedade CD Cova Piedade 0:4 SL Benfica Benfica
  Condeixa Clube Condeixa 0:1 Rio Ave FC Rio Ave FC
Matchday 11 Feirense Sub-23 CD Feirense Sub-23 2:2 CS Marítimo U23 Marítimo U23
  Vitória SC U23 Vitória de Guimarães SC U23 1:1 Leixões SC Sub-23 Leixões Sub-23
  Rio Ave U23 Rio Ave FC U23 2:1 Portimonense SC U23 Portimonense 23
  Belenenses U23 Belenenses SAD U23 2:1 FC Famalicão U23 Famalicão U23
  Benfica U23 SL Benfica U23 2:1 Sporting CP U23 Sporting CP U23
Matchday 26 Braga U23 SC Braga U23 1:2 CD Cova da Piedade U23 Cova Piedade 23
Matchday 8 Akhisarspor Akhisarspor 2:1 Eskisehirspor Eskisehirspor
  Hatayspor Hatayspor 2:1 Adana Demirspor Adana Demirspor
Matchday 14 Agrobiznes V. Agrobiznes Volochysk 2:0 Chornomorets Odessa Chornomorets
  Cherkashchyna OPFK Cherkashchyna 0:0 PFK Prykarpattya Ivano-Frankivsk Prykarpattya
  Girnyk-Sport Girnyk-Sport Gorishni Plavni 2:4 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
  FK Minaj FK Minaj 2:0 Avangard Kramatorsk Avangard K.
  Balkany Zorya Balkany Zorya 1:1 Kremin Kremenchuk Kremin
Matchday 11 FC Aarau FC Aarau 1:3 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
  Budejovice U19 SK Dynamo Ceske Budejovice U19 1:4 1.FK Pribram U19 Pribram U19
  M. Boleslav U19 FK Mlada Boleslav U19 1:6 SK Slavia Prag U19 SK Slavia Prag U19
  SFC Opava U19 Slezsky FC Opava U19 1:0 on pens FC Hradec Králové U19 Hr. Králové U19
  Vikt. Plzen U19 FC Viktoria Plzen U19 3:0 FC Zbrojovka Brno U19 Z. Brno U19
  Slovacko U19 1.FC Slovacko U19 1:0 on pens FK Pardubice U19 Pardubice U19
  1.FK Pribram B 1.FK Pribram B 0:1 Loko Vltavin Loko Vltavin
  Motorlet Prague FK Motorlet Prague 1:0 FK Admira Praha Admira Praha
  SK Benesov SK Benesov 3:2 FC Viktoria Plzen B Vik. Plzen B
  FK Jablonec B FK Jablonec B 3:2 TJ Sokol Zivanice Zivanice
  Stechovice FK Stechovice 1:3 SK Slavia Prague B Slavia Prague B
Matchday 13 1.SC Znojmo 1.SC Znojmo 0:0 SFK Vrchovina SFK Vrchovina
  Petrkovice FC Odra Petrkovice 0:1 FC Banik Ostrava B Ostrava B
  Frydek-Mistek MFK Frydek-Mistek 1:0 MFK Vyskov MFK Vyskov
  Uhersky Brod ČSK Uherský Brod 2:2 SK Unicov SK Unicov
  FC Hlucin FC Hlucin 3:0 FC Zlin B FC Zlin B
  Rosice FC Slovan Rosice 1:0 FC MSA Dolni Benesov Dolni Benesov
Matchday 12 Vitkovice MFK Vitkovice 0:3 FK Dukla Prag Dukla Prague
  Ustí nad Labem FK Ustí nad Labem 2:0 MFK Chrudim Chrudim
  Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 4:1 FK Varnsdorf FK Varnsdorf
  Baník Sokolov FK Baník Sokolov 1:2 SK Lisen SK Lisen
  FK Slavoj FK Slavoj Vysehrad 1:1 FC Vysocina Jihlava FC Vysocina
  FK Pardubice FK Pardubice 1:0 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 2:1 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
Matchday 14 Viborg FF Viborg FF 5:0 BK Fremad Amager Fremad Amager
  Hvidovre IF Hvidovre IF 1:1 Vendsyssel FF Vendsyssel FF
Matchday 25 Egersund Egersunds IK 2:3 Stjördals Blink IL Stjördals B.
  Sola FK Sola FK 3:0 Moss FK Moss FK
  Fredrikstad Fredrikstad FK 2:0 Kvik Halden Kvik Halden
  Arendal Fotball Arendal Fotball 1:0 FK Vidar Vidar
  Levanger FK Levanger FK 1:1 Bryne FK Bryne FK
  Byasen Byasen Trondheim 1:1 IL Hödd IL Hödd
  Nardo FK Nardo FK 0:0 Brattvag IL Brattvag IL
  Baerum SK Baerum SK 1:3 FK Senja FK Senja
  Asane Fotball Asane Fotball 3:0 FK Mjölner Mjølner
  Fram Larvik Fram Larvik 1:1 Kjelsas IL Kjelsas IL
  Alta IF Alta IF 2:3 Grorud IL Grorud IL
  Oppsal Fotball Oppsal IF Fotball 4:1 Elverum Fotball Elverum
  Asker Asker Fotball 2:0 Florö SK Florö SK
  Sotra SK Sotra SK 1:2 Odds BK II Odds BK II
Matchday 15 Trayal FK Trayal Kruševac 0:0 FK Smederevo Smederevo
Matchday 10 Hrv Dragovoljac NK Hrvatski Dragovoljac 1:0 HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
  NK Sesvete NK Sesvete 0:1 NK Dugopolje NK Dugopolje
  Medjimurje NK Medjimurje Cakovec 0:0 NK Croatia Zmijavci Croat. Zmijavci
  NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 2:0 NK Rudes NK Rudes
Matchday 14 Wigry Suwalki Wigry Suwalki 1:0 Odra Opole Odra Opole
  P. Niepolomice Puszcza Niepolomice 2:1 GKS Tychy GKS Tychy
  Chrobry Glogow Chrobry Glogow 1:0 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
  Stal Mielec Stal Mielec 5:1 Sandecja Nowy Sacz Sandecja
  Miedz Legnica Miedz Legnica 4:1 Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn
Matchday 13 O. Zambrow Olimpia Zambrow 2:4 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
  Pogon Grodzisk Pogon Grodzisk Mazowiecki 1:1 KS Wasilków KS Wasilków
  Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 2:0 Lechia Tomaszow Mazowiecki Lechia Tomaszow
  Grom N.S. Grom Nowy Staw 2:0 Pogon Szczecin II Pogon II
Matchday 12 Lubin II Zaglebie Lubin II 1:1 Miedz Legnica II M. Legnica II
Matchday 13 NKP Podhale Podhale Nowy Targ 2:1 Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa
  Wólczanka Wólczanka Wólka Pelkinska 4:3 Jutrzenka Giebultow Jutrzenka
Matchday 28 AFC Eskilstuna Athletic Eskilstuna 1:0 GIF Sundsvall GIF Sundsvall
  Helsingborg Helsingborgs IF 0:2 BK Häcken Häcken
  Frej IK Frej 0:3 Halmstads BK Halmstad
  GAIS GAIS Göteborg 0:1 Varbergs BoIS Varbergs BoIS
Matchday 30 Atyrau FK Atyrau 0:3 Zhetysu Taldykorgan Zhetysu
  Irtysh Irtysh Pavlodar 2:1 Kaysar Kyzylorda Kaysar
Matchday 12 Zeta Golubovac FK Zeta Golubovac 1:1 OFK Petrovac OFK Petrovac
  Kom Podgorica Kom Podgorica 2:3 Buducnost Podgorica B. Podgorica
  Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja 3:1 OFK Titograd OFK Titograd
  Iskra D. FK Iskra Danilovgrad 2:0 FK Sutjeska Niksic Sutjeska Niksic
Matchday 22 Surkhon Surkhon Termiz 0:0 Navbahor Namangan Navbahor
  Loko Tashkent Lokomotiv Tashkent 2:0 FK Bukhara Bukhara
  Dinamo Dinamo Samarqand 1:4 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
  Nasaf Qarshi Nasaf Qarshi 3:0 FK Andijon FK Andijon
Matchday 8 Stoke U18 Stoke City U18 1:4 Manchester City U18 Man City U18
  West Ham U18 West Ham United U18 1:1 Brighton & Hove Albion U18 Brighton U18
  Arsenal U18 Arsenal FC U18 2:2 Tottenham Hotspur U18 Tottenham U18
  Swansea U18 Swansea City U18 1:5 Fulham FC U18 Fulham U18
  Wolves U18 Wolverhampton Wanderers U18 0:3 Everton FC U18 Everton U18
  Blackburn U18 Blackburn Rovers U18 2:2 West Bromwich Albion U18 West Brom U18
  Chelsea U18 Chelsea FC U18 3:2 Norwich City U18 Norwich U18
  Aston Villa U18 Aston Villa U18 1:2 Reading FC U18 Reading U18
  Man Utd U18 Manchester United U18 1:1 Middlesbrough FC U18 Boro U18
  Southampton U18 Southampton FC U18 2:3 Leicester City U18 Leicester U18
  Sunderland U18 Sunderland AFC U18 0:3 Derby County U18 Derby U18
  Liverpool U18 Liverpool FC U18 3:0 Newcastle United U18 Newcastle U18
  Boro U23 Middlesbrough FC U23 2:1 Reading FC U23 Reading U23
  Chelsea U23 Chelsea FC U23 3:1 Arsenal FC U23 Arsenal U23
  Norwich U23 Norwich City U23 2:4 West Bromwich Albion U23 West Brom U23
  Derby U23 Derby County U23 4:1 Everton FC U23 Everton U23
  Tottenham U23 Tottenham Hotspur U23 0:2 Leicester City U23 Leicester U23
  Man City U23 Manchester City U23 0:1 Brighton & Hove Albion U23 Brighton U23
Matchday 9 H. Nof HaGalil Hapoel Nof HaGalil 2:2 Hapoel Petah Tikva H. Petah Tikva
  H. Umm al-Fahm Hapoel Umm al-Fahm 3:1 Maccabi Ahi Nazareth M. Ahi Nazareth
  Bnei Sakhnin Ihud Bnei Sakhnin 2:0 Hapoel Ramat Gan H. Ramat Gan
  SC Kfar Qasem SC Kfar Qasem 1:0 Hapoel Afula Hapoel Afula
  Hapoel Acre Hapoel Acre 3:0 Hapoel Bnei Lod Hapoel Bnei Lod
Matchday 14 Garbarnia Garbarnia Krakow 1:1 Gryf Wejherowo Gryf Wejherowo
  Elana Torun Elana Torun 1:1 Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
Matchday 9 Cankaya FK Cankaya FK 2:2 Yomra Spor Yomra Spor
  Silivrispor Silivrispor 1:5 Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor
  Tepecik Spor Büyükcekmece Tepecik Spor 1:0 Elazig Belediye Spor FK Elazig Bld FK
Matchday 13 Vöcklamarkt Union Vöcklamarkt 2:2 FC Gleisdorf 09 FC Gleisdorf 09
  Sturm Graz II SK Sturm Graz II 6:0 ATSV Stadl-Paura Stadl-Paura
  Bad Gleichenb. TuS Bad Gleichenberg 3:1 SC Kalsdorf SC Kalsdorf
  FC Wels FC Wels 1:5 SC Weiz SC Weiz
Matchday 16 FC Memmingen FC Memmingen 1:1 TSV Buchbach TSV Buchbach
  SV Schalding SV Schalding-Heining 0:3 1.FC Nuremberg II Nuremberg II
  1860 Rosenheim TSV 1860 Rosenheim 0:2 SpVgg Greuther Fürth II Gr. Fürth II
  SV Heimstetten SV Heimstetten 0:3 SpVgg Bayreuth SpVgg Bayreuth
  VfR Garching VfR Garching 0:2 FC Augsburg II FC Augsburg II
  TSV Rain/Lech TSV Rain/Lech 0:3 VfB Eichstätt VfB Eichstätt
  Aschaffenburg SV Viktoria Aschaffenburg 3:0 FV Illertissen FV Illertissen
  W. Burghausen SV Wacker Burghausen 0:2 TSV Aubstadt Aubstadt
Matchday 15 SV Drochtersen SV Drochtersen/Assel 2:1 SV Werder Bremen II W. Bremen II
  Hannover 96 II Hannover 96 II 0:1 Eintracht Norderstedt E. Norderstedt
Matchday 12
Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt 3:0 Bischofswerdaer FV 08 Bischofswerda
  Optik Rathenow FSV Optik Rathenow 2:1 BFC Dynamo BFC Dynamo
  Altglienicke VSG Altglienicke 4:1 Germania Halberstadt G. Halberstadt
  VfB Auerbach VfB Auerbach 5:2 FSV Wacker Nordhausen W. Nordhausen
  Lichtenberg 47 SV Lichtenberg 47 1:1 FC Viktoria 1889 Berlin Viktoria Berlin
  ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz 1:4 Berliner AK 07 Berliner AK
Matchday 14 SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846 3:1 TSG 1899 Hoffenheim II Hoffenheim II
  SV Elversberg SV 07 Elversberg 3:1 FC-Astoria Walldorf FCA Walldorf
  TSV Steinbach TSV Steinbach Haiger 1:1 TuS Rot-Weiß Koblenz RW Koblenz
  K. Offenbach Kickers Offenbach 1:3 1.FSV Mainz 05 II FSV Mainz 05 II
  FK Pirmasens FK Pirmasens 0:0 FSV Frankfurt FSV Frankfurt
  Bahlinger SC Bahlinger SC 3:4 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
  SC Freiburg II SC Freiburg II 3:1 FC Gießen FC Gießen
  FC 08 Homburg FC 08 Homburg 4:2 TSG Balingen TSG Balingen
 
VfR Aalen VfR Aalen 1:0 FC Bayern Alzenau Bayern Alzenau
 
SC Verl SC Verl 0:0 Alemannia Aachen Alem. Aachen
  RW Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen 1:0 SV Rödinghausen SV Rödinghausen
  Schalke 04 II FC Schalke 04 II 1:2 TuS Haltern TuS Haltern
  Wattenscheid 09 SG Wattenscheid 09 3:0 Fortuna Düsseldorf II F. Düsseldorf II
  SV Lippstadt 08 SV Lippstadt 08 2:2 VfB Homberg VfB Homberg
  B. Gladbach 09 SV Bergisch Gladbach 09 1:2 Rot-Weiss Essen RW Essen
 
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 2:0 Sportfreunde Lotte SF Lotte
  M'gladbach II Borussia Mönchengladbach II 4:1 Wuppertaler SV Wuppertaler SV
  Bonner SC Bonner SC 1:1 Borussia Dortmund II B. Dortmund II
Matchday 12 Rapid Wien II SK Rapid Wien II 1:1 Team Wiener Linien Wiener Linien
  SC Neusiedl/See SC Neusiedl/See 2:0 SV Stripfing Stripfing
  Draßburg ASV Draßburg 0:0 ASK Ebreichsdorf Ebreichsdorf
  Traiskirchen FCM Traiskirchen 2:4 SV Mattersburg II Mattersburg II
  FC Marchfeld FC Marchfeld Donauauen 1:0 ASK-BSC Bruck/Leitha Bruck/L.
Matchday 15 St. Johann TSV St. Johann 2:2 SV Wals-Grünau Wals-Grünau
  SAK 1914 Salzburger AK 1914 6:3 SV Seekirchen Seekirchen
  Schwaz SC Schwaz 1:1 SC Imst Imst
  SV Wörgl SV Wörgl 6:1 FC Zirl Zirl
  Dornbirner SV Dornbirner SV 0:3 SC Röthis Röthis
Matchday 13 Vanlöse IF Vanlöse IF 2:1 Slagelse B&I Slagelse
  FA 2000 FA 2000 1:0 Avarta Avarta
  Brabrand IF Brabrand IF 2:0 Middelfart Boldklub Middelfart
  Aarhus Fremad Aarhus Fremad 3:0 Vejgaard B Vejgaard B
  Naesby BK Naesby Boldklub 1:0 VSK Aarhus VSK Aarhus
  Hilleröd F Hilleröd Fodbold 1:1 Brönshöj Boldklub Brönshöj BK
  Jammerbugt FC Jammerbugt FC 4:0 FC Sydvest 05 FC Sydvest
Matchday 12 TSV Ilshofen TSV Ilshofen 0:3 Sportfreunde Dorfmerkingen Dorfmerkingen
  SSV Reutlingen SSV Reutlingen 05 3:1 SV Sandhausen II Sandhausen II
Matchday 14 Hessen Kassel KSV Hessen Kassel 6:0 SC Viktoria 06 Griesheim Vikt. Griesheim
Matchday 13 Hamm United Hamm United FC 1:1 TSV Sasel TSV Sasel
  TuS Osdorf TuS Osdorf 1:1 USC Paloma Hamburg USC Paloma
  FC Süderelbe FC Süderelbe 3:2 Bramfelder SV Bramfelder SV
  HSV III Hamburger SV III 4:3 Concordia Hamburg Concordia
  SV Curslack-N. SV Curslack-Neuengamme 4:2 TSV Buchholz 08 TSV Buchholz 08
Matchday 17 Eltersdorf SC Eltersdorf 4:0 DJK Gebenbach DJK Gebenbach
  Seligenporten SV Seligenporten 4:0 FC Eintracht Bamberg Eintr. Bamberg
Matchday 16 Ingolstadt II FC Ingolstadt 04 II 1:1 FC Ismaning FC Ismaning
  TSV Kottern TSV Kottern-St. Mang 4:1 SV Pullach SV Pullach
  1865 Dachau TSV 1865 Dachau 0:1 TSV Landsberg TSV Landsberg
Matchday 14 FV Engers 07 FV Engers 07 0:2 1.FC Kaiserslautern II K'lautern II
  Hertha Wiesbach FC Hertha Wiesbach 2:2 SV 07 Elversberg II Elversberg II
  Schott Mainz TSV Schott Mainz 4:1 Arminia Ludwigshafen A. Ludwigshafen
Matchday 9 BW Berlin Blau-Weiß 90 Berlin 2:0 MSV Pampow MSV Pampow
  Ludwigsfelde Ludwigsfelder FC 0:3 FC Hertha 03 Zehlendorf H. Zehlendorf
  Torgelower FC Torgelower FC Greif 2:4 FC Hansa Rostock II H. Rostock II
  Askan. Bernburg TV Askania Bernburg 2:3 FC Eilenburg FC Eilenburg
  FSV Luckenwalde FSV 63 Luckenwalde 8:1 1.FC Merseburg 1.FC Merseburg
  VfB Krieschow VfB 1921 Krieschow 5:0 FSV Martinroda FSV Martinroda
  FC Grimma FC Grimma 1:2 VFC Plauen VFC Plauen
Matchday 11 BTS Neustadt BTS Neustadt 3:3 SG Aumund-Vegesack SG Aumund-Veg.
  W. Bremen III SV Werder Bremen III 1:2 SC Borgfeld SC Borgfeld
Matchday 13 Eutin 08 Eutin 08 1:1 Oldenburger SV Oldenburger SV
  TSV Kropp TSV Kropp 3:4 VfB Lübeck II VfB Lübeck II
Matchday 14 FK Poprad FK Poprad 2:0 MFK Ruzomberok B Ruzomberok B
  Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 5:2 MSK Puchov Puchov
  MFK Skalica MFK Skalica 3:0 FC STK 1914 Samorin STK Samorin
  Banska Bystrica MFK Dukla Banska Bystrica 4:0 Slavoj Trebisov Slavoj Trebisov
  FC Kosice FC Kosice 3:0 Slovan Bratislava B Slovan B
  Dubnica FK Dubnica nad Vahom 3:2 FC Petrzalka FC Petrzalka
  Liptovsky Mik. Tatran Liptovsky Mikulas 2:1 MSK Zilina B Zilina B
  Komarno KFC Komarno 1:0 Partizan Bardejov BSK Bardejov
Matchday 5 Fortuna U19 Fortuna Sittard U19 0:1 Alphense Boys U19 Alphense B. U19