For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 18, 2020

Matchday 4
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 0:1 Borussia Dortmund Bor. Dortmund
 
FC Augsburg FC Augsburg 0:2 RB Leipzig RB Leipzig
 
SC Freiburg SC Freiburg 1:1 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
Hertha BSC Hertha BSC 0:2 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 0:1 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 1:4 Bayern Munich Bayern Munich
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 1:1 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 2:1 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 0:2 Holstein Kiel Holstein Kiel
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 2:2 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:0 Hannover 96 Hannover 96
Matchday 5
Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 2:1 SpVgg Unterhaching Unterhaching
Semi-Finals 1st Leg Wydad AC Wydad Casablanca 0:2 El Ahly Cairo El Ahly
Matchday 17 Atlético-GO Atlético Clube Goianiense 1:1 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
  Fluminense Fluminense Football Club 2:2 Ceará Sporting Club Ceará SC
  Coritiba FC Coritiba Foot Ball Club 1:2 Santos FC Santos FC
  São Paulo São Paulo Futebol Clube 0:0 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
Matchday 5
Chelsea Chelsea FC 3:3 Southampton FC Southampton
 
Man City Manchester City 1:0 Arsenal FC Arsenal
  Newcastle Newcastle United 1:4 Manchester United Man Utd
  Sheff Utd Sheffield United 1:1 Fulham FC Fulham
Matchday 6 Celta de Vigo Celta de Vigo 0:2 Atlético Madrid Atlético Madrid
 
Real Madrid Real Madrid 0:1 Cádiz CF Cádiz CF
  Getafe Getafe CF 1:0 FC Barcelona FC Barcelona
  SD Eibar SD Eibar 0:0 CA Osasuna CA Osasuna
  Athletic Athletic Bilbao 2:0 Levante UD Levante
Matchday 4
SSC Napoli SSC Napoli 4:1 Atalanta BC Atalanta
  Sampdoria UC Sampdoria 3:0 SS Lazio Lazio
 
Inter Inter Milan 1:2 AC Milan AC Milan
  Crotone FC Crotone 1:1 Juventus FC Juventus
  Bologna Bologna FC 1909 3:4 US Sassuolo Sassuolo
Matchday 7 Stade Reims Stade Reims 1:3 FC Lorient FC Lorient
  Marseille Olympique Marseille 3:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 2:3 Olympique Lyon Olympique Lyon
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk moved VV SteDoCo SteDoCo
  VVSB VVSB Noordwijkerhout moved Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
Matchday 11 Krasnodar FK Krasnodar 3:1 Rubin Kazan Rubin Kazan
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:0 FK Ufa Ufa
  Khimki FK Khimki 2:3 Spartak Moscow Spartak Moscow
  Arsenal Tula Arsenal Tula 1:0 Ural Yekaterinburg Ural
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:2 PFK  Tambov Tambov
Matchday 6 SShOR Zenit U16 SShOR Zenit St. Petersburg U16 moved Akademia Rubin Kazan U16 Ak. Rubin U16
  FShM U16 FShM Moskau U16 moved Y. Konoplev Football Akademia U16 Konoplev U16
  FK Rostov U16 Akademia FK Rostov U16 2:4 Akademia Zenit St. Petersburg U16 Ak. Zenit U16
  Ak.Cherta U16 Akademia Chertanovo Moskau U16 0:3 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  Ak. Dinamo U16 Akademia Dinamo Moskau U16 4:3 Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  Ak.ZSKA U16 Akademia ZSKA Moskau U16 4:2 DYuSSh Strogino Moskau U16 Strogino U16
  Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 3:2 Akademia Lokomotiv Moskau U16 Ak.Loko U16
  FShM Moskau FShM Moskau moved Y. Konoplev Football Akademia U17 Ak.Konoplev U17
  SShOR Zenit SShOR Zenit St. Petersburg moved Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
  Akad Chertanovo Akademia Chertanovo Moscow 1:3 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
  Akademia CSKA Akademia CSKA Moscow 2:2 DYuSSh Strogino Moskau DYuSSh Strogino
  Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 1:1 Akademia Lokomotiv Moskau Akademia Loko
  Akademia Rostov Akademia FK Rostov 1:4 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
  Akademia Dynamo Akademia Dynamo Moscow 3:4 Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
  Master-Saturn Master-Saturn Egorjevsk 0:0 FK Ufa II Ufa II
Matchday 7 Hollandia HVV Hollandia moved RKVV DEM RKVV DEM
  Unitas GVV Unitas moved RKSV Groene Ster Groene Ster
  Westlandia RKVV Westlandia moved Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
  ADO '20 ADO '20 Heemskerk moved VV Hoogland Hoogland
  Dongen VV Dongen moved SV Oss '20 SV Oss '20
  USV Hercules USV Hercules moved HV & CV Quick Quick DH
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan moved HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  VV UNA VV UNA Veldhoven moved VV Gemert VV Gemert
  EVV Echt EVV Echt moved JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
  ACSM Poli Iași ACSM Politehnica Iași 1:4 Sepsi OSK Sf. Gheorghe Sepsi OSK
  CFR Cluj CFR Cluj 2:1 AFC Botoșani FC Botosani
Matchday 4
FC Vaduz FC Vaduz 1:1 FC Lugano FC Lugano
 
Servette FC Servette FC 0:0 BSC Young Boys BSC Young Boys
Matchday 7 SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam moved Achilles Veen Achilles Veen
Matchday 5 Heracles Almelo Heracles Almelo 0:1 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 2:2 VVV-Venlo VVV-Venlo
  Willem II Willem II Tilburg 0:3 Twente Enschede FC Twente FC
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 1:1 Sparta Rotterdam Sparta R.
 
Ajax Ajax Amsterdam 5:1 SC Heerenveen Heerenveen
  ADO Den Haag ADO Den Haag 0:2 Vitesse Arnhem Vitesse
  Konyaspor Konyaspor 1:1 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
 
Kayserispor Kayserispor 1:3 Sivasspor Sivasspor
 
Trabzonspor Trabzonspor 0:2 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
Matchday 7 ONS Sneek ONS Sneek moved VV DETO Twenterand DETO
  Flevo Boys Flevo Boys Emmeloord moved NSC Nijkerk NSC Nijkerk
  Alcides MVV Alcides moved Alphense Boys Alphense Boys
  LONGA '30 LONGA '30 moved Sportclub Silvolde SP Silvolde
  VV De Zouaven VV De Zouaven moved TAC '90 TAC '90
  HBS HBS Craeyenhout moved RKAVV Leidschendam RKAVV
  RKVV Velsen RKVV Velsen moved VV Emmen VV Emmen
  SDO Bussum SDO Bussum moved VV Hoogeveen VV Hoogeveen
  Purmersteijn VPV Purmersteijn moved Be Quick 1887 Be Quick 1887
  RKZVC RKZVC Zieuwent moved SJC Noordwijk SJC Noordwijk
Matchday 11 Ross County Ross County FC 0:0 Hibernian FC Hibernian FC
  Dundee United Dundee United FC 0:0 Aberdeen FC Aberdeen FC
  St. Mirren St. Mirren FC moved Motherwell FC Motherwell FC
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 3:5 St. Johnstone FC St. Johnstone
  Livingston FC Livingston FC 1:3 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
Matchday 16 Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 1:1 Esporte Clube Vitória EC Vitória
  Confiança-SE Associação Desportiva Confiança (SE) 3:1 Oeste Futebol Clube (SP) Oeste
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 4:1 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 0:0 Figueirense Futebol Clube Figueirense FC
Matchday 7 Leonidas RKSV Leonidas moved OJC Rosmalen OJC Rosmalen
  TOGB TOGB Berkel moved VV Moerse Boys VV Moerse Boys
  VOC VOC Rotterdam moved IFC Ambacht IFC Ambacht
  AWC AWC Wijchen moved SV Meerssen SV Meerssen
  UDI '19 UDI'19/CSU moved VV Baronie Baronie
  RKSV Nuenen RKSV Nuenen moved Juliana '31 Juliana '31
  EHC Hoensbroek EHC Hoensbroek moved SV Orion Nijmegen SV Orion
  RKSV Minor RKSV Minor moved RKSV Halsteren RKSV Halsteren
Matchday 6 Shakhtar D. Shakhtar Donetsk 5:1 PFK Lviv PFK Lviv
  Rukh Lviv Rukh Lviv 0:2 Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv
  Zorya Lugansk Zorya Lugansk 1:1 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
  Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 0:1 Vorskla Poltava Vorskla
Matchday 5 Volos NPS Volos NPS 2:1 PAS Giannina PAS Giannina
  Aris Saloniki Aris Thessaloniki 1:0 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis
  Olympiacos Olympiacos Piraeus 4:0 Atromitos Athen Atromitos Athen
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 1:0 Atromitos Athens U19 Atromitos U19
  AE Larisa U19 AE Larisa U19 1:1 Asteras Tripolis U19 Ast.Tripoli U19
Matchday 9 Cercle Brugge Cercle Brugge 5:2 KAA Gent KAA Gent
  Beerschot V.A. K. Beerschot V.A. 6:3 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  KV Mechelen KV Mechelen 1:2 KV Kortrijk KV Kortrijk
  Standard Liège Standard Liège 1:1 Club Brugge KV Club Brugge
  Zulte Waregem SV Zulte Waregem 1:3 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
Matchday 7 Lommel SK Lommel SK 1:1 KVC Westerlo KVC Westerlo
Matchday 4 KFC Mandel Utd. KFC Mandel United 1:3 KVV Thes Sport Thes Sport
  KSK Heist KSK Heist 5:0 KSV Roeselare KSV Roeselare
Matchday 5 FC Midtjylland FC Midtjylland 3:1 Odense Boldklub Odense BK
  Vejle BK Vejle Boldklub 3:2 Lyngby BK Lyngby BK
  Aarhus GF Aarhus GF 3:0 AC Horsens AC Horsens
Matchday 11 FK Indjija FK Indjija 1:0 FK Zlatibor Cajetina Zlatibor
  Vozdovac FK Vozdovac 2:1 FK Spartak Subotica Spartak
  Mladost FK Mladost Lucani 2:1 FK Macva Sabac Macva
  Napredak FK Napredak Krusevac 0:0 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 1:3 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
Matchday 8 Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb 3:2 HNK Gorica HNK Gorica
  HNK Rijeka HNK Rijeka 2:1 NK Varazdin NK Varazdin
Matchday 15 FC Honka II FC Honka II 1:2 Mikkelin Kissat Kissat
  Klubi 04 HJK Klubi 04 Helsinki 3:2 FC Espoo FC Espoo
  JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä 2:1 Kemi City FC Kemi City
Matchday 7 Cracovia Cracovia 1:0 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Górnik Zabrze Górnik Zabrze 1:3 Rakow Czestochowa Rakow
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 2:1 Lech Poznan Lech Poznan
  Wisla Plock Wisla Plock 1:0 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
Matchday 9 Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 1:1 Tsarsko Selo Sofia Tsarsko Selo
  CSKA Sofia CSKA Sofia 1:1 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe
  Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 0:0 CSKA 1948 CSKA 1948
Matchday 7 FC Koper FC Koper 2:0 NK Domzale NK Domzale
  ND Gorica ND Gorica 0:4 NK Maribor NK Maribor
Group A Ferroviário-CE Ferroviário Atlético Clube (CE) 1:0 Clube do Remo (PA) Remo
  Treze FC Treze Futebol Clube (PB) 0:1 Santa Cruz Futebol Clube (PE) Santa Cruz
Matchday 7 Újpest FC Újpest FC 1:0 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 0:3 MTK Budapest MTK Budapest
  Paksi FC Paksi FC 3:1 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
Matchday 10 Zlate Moravce ViOn Zlate Moravce-Vrable 3:1 FC Nitra FC Nitra
  AS Trencin AS Trencin 1:1 FK Pohronie Pohronie
  FK Senica FK Senica 1:2 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  Slo. Bratislava Slovan Bratislava 3:0 SKF Sered SKF Sered
  Michalovce Zemplin Michalovce 2:4 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
Matchday 7 Altlüdersdorf SV Altlüdersdorf 2:1 Eintracht Miersdorf/Zeuthen Miersdorf/Zeut.
  MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 3:1 Werderaner FC Viktoria 1920 Werderaner FC
  U. Klosterfelde Union Klosterfelde 1:1 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  Wernsdorf SV Frankonia Wernsdorf 5:2 SV Zehdenick SV Zehdenick
  Petershagen-E. Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf 1:0 TuS Sachsenhausen Sachsenhausen
  1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 3:2 SV Grün-Weiß Lübben GW Lübben
Matchday 28 1.FC Passau 1.FC Passau 3:2 TSV Kastl TSV Kastl
Matchday 7 Woltmershausen TS Woltmershausen 0:1 TuSpo Surheide TuSpo Surheide
  1.FC Burg 1.FC Burg 0:2 VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen
  SV Lemwerder SV Lemwerder moved FC Huchting FC Huchting
  SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 8:2 SV Grohn SV Grohn
  DJK Blumenthal DJK Germania Blumenthal 1:4 TuRa Bremen TuRa Bremen
  OT Bremen TSV Osterholz-Tenever 4:1 SG Findorff SG Findorff
Matchday 5 Sereetzer SV Sereetzer SV 3:4 TSV Travemünde TSV Travemünde
  Eichholzer SV Eichholzer SV 6:3 SSC Phoenix Kisdorf Phoenix Kisdorf
  TuS Hartenholm TuS Hartenholm 1:1 SV Henstedt-Ulzburg Henstedt-Ulz.
  Büchen-Sieben. Büchen-Siebeneichener SV 4:1 TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
  SV Eichede II SV Eichede II 5:1 Breitenfelder SV Breitenfelde
Matchday 7 VfL Westercelle VfL Westercelle 1:3 VfL Breese/Langendorf VfL Breese/L.
  Cranz-Estebrüg. ASC Cranz-Estebrügge 7:1 VSV Hedendorf/Neukloster VSV Hedendorf
Matchday 9 B. Neunkirchen Borussia Neunkirchen 0:1 SV Bliesmengen-Bolchen SV Bliesmengen
  Quierschied SpVgg Quierschied 3:1 VfL Primstal VfL Primstal
  FC Homburg II FC 08 Homburg II 1:4 SC Halberg Brebach Halberg Brebach
Matchday 5 Collegia Jübek TuS Collegia Jübek 1:9 TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
  TSV Rantrum TSV Rantrum 2:1 BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
Matchday 3 SSV Nörten-H. SSV Nörten-Hardenberg 1:0 SC Hainberg SC Hainberg
  TSV Lamme TSV Germania Lamme 4:0 SV Grün-Weiß Calberlah SV Calberlah
  Landolfsh./Seu. TSV Landolfshausen/Seulingen 1:2 TSG Bad Harzburg TSG Bad Harzb.
  Reislingen/N. SV Reislingen/Neuhaus 1:2 SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde
  KSV Vahdet Vahdet Salzgitter 4:0 SC Gitter SC Gitter
  Braunschweig II Eintracht Braunschweig II 1:1 SSV Kästorf 1922 SSV Kästorf
  SV Lengede SV Lengede 2:1 1.SC Göttingen 05 Göttingen 05
Matchday 7 TuS Sulingen TuS Sulingen 2:0 TSV Burgdorf TSV Burgdorf
  FC Eldagsen FC Eldagsen 1:0 1.FC Sarstedt 1.FC Sarstedt
  1.FC Wunstorf 1.FC Wunstorf 2:3 VfL Bückeburg VfL Bückeburg
Matchday 8 WSC Frisia Frisia Wilhelmshaven 3:1 TuRa Westrhauderfehn Westrhauderfehn
  TuS Mayen TuS Mayen 3:0 SG Hochwald/Zerf SG Hochwald
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 3:1 VfB Wissen VfB Wissen
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 0:0 FV Morbach FV Morbach
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 1:2 SG Alfbachtal SG Alfbachtal
Matchday 5 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 0:1 FC Blau-Weiß Leipzig BW Leipzig
  Motor Wilsdruff SG Motor Wilsdruff 1:5 SSV Markranstädt Markranstädt
  SG Taucha 99 SG Taucha 99 5:2 SG Handwerk Rabenstein SG Rabenstein
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg moved FSV Motor Marienberg Mo. Marienberg
  Dresd.-Stries. SG Dresden-Striesen 0:5 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
Matchday 8 SpVgg Geratal SpVgg Geratal 2:0 SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar
  Frankenhausen SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen 5:2 FSV 06 Ohratal FSV 06 Ohratal
  BSG Wismut Gera BSG Wismut Gera 3:0 Eintracht Sondershausen Sondershausen
  SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt 3:0 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
  FSV Schleiz FSV Schleiz 8:0 FC Thüringen Weida Thüringen Weida
  E. Eisenberg SV Eintracht Eisenberg 3:5 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
  FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord 2:0 TSV Gera Westvororte G. Westvororte
  Teistungen FC Wacker Teistungen moved SV Schott Jena Schott Jena
Matchday 7 VfB Eppingen VfB Eppingen 4:0 FC Germania Friedrichstal Friedrichstal
  SpVgg Neckarelz SpVgg Neckarelz 0:4 Fortuna Heddesheim F. Heddesheim
  SV Spielberg SV Spielberg 3:1 VfR Mannheim VfR Mannheim
  Fort. Kirchfeld FV Fortuna Kirchfeld 1:2 ATSV Mutschelbach Mutschelbach
Matchday 11 TSV Crailsheim TSV Crailsheim 7:2 Türkspor Neu-Ulm Türkspor
  SKV Rutesheim SKV Rutesheim 4:0 TSV Berg TSV Berg
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 1:2 TSV Heimerdingen Heimerdingen
  SV Fellbach SV Fellbach 3:0 VfB Friedrichshafen Friedrichshafen
  Hofherrnweiler TSG Hofherrnweiler 2:2 FC Holzhausen FC Holzhausen
Matchday 10 FV Breidenbach FV Breidenbach 3:1 FC TuBa Pohlheim TuBa Pohlheim
  FC Gießen II FC Gießen II 0:7 TSV Michelbach TSV Michelbach
  Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 4:2 OSC Vellmar OSC Vellmar
  Gudensberg FSG Eintracht Gudensberg 1:1 SSV Sand SSV Sand
  SC Willingen SC Willingen 2:2 FC Britannia Eichenzell Eichenzell
Matchday 9 VfB Ginsheim II VfB Ginsheim II 0:4 JSK Rodgau JSK Rodgau
Matchday 6 Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 3:1 FC Förderkader René Schneider FC Förderkader
Matchday 9 Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 2:0 1.FC Romonta Amsdorf Romonta Amsdorf
  SSV Gardelegen SSV 80 Gardelegen 1:2 Einheit Wernigerode FCE Wernigerode
  SV Dessau 05 SV Dessau 05 3:0 VfB 1906 Sangerhausen Sangerhausen
  SV Westerhausen SV 1890 Westerhausen 1:1 SV Edelweiß Arnstedt Edelw. Arnstedt
  SV Kelbra SV Kelbra 2:5 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
  Haldensleber SC Haldensleber SC 0:1 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
  SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach 1:1 FC Denzlingen FC Denzlingen
  SV Endingen SV Endingen 1:1 SV Bühlertal SV Bühlertal
  SV Weil SV Weil 2:2 SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  SC Lahr SC Lahr 3:2 FC Teningen FC Teningen
  Kehler FV Kehler FV 07 7:2 DJK Donaueschingen DJK Donauesch.
  FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II 0:3 SC Durbachtal SC Durbachtal
Matchday 7 TuS Rüssingen TuS Rüssingen 0:2 TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam
Matchday 14 Monterrey CF Monterrey 3:1 Puebla FC Puebla FC
  Chivas Deportivo Guadalajara 3:2 Atlas Guadalajara Atlas
  CD Cruz Azul CD Cruz Azul 0:2 Tigres UANL Tigres UANL
Matchday 12 Chicago Fire Chicago Fire FC 2:2 Sporting Kansas City Kansas
  Montreal Impact Montreal Impact 2:1 Inter Miami CF Inter Miami CF
Matchday 15 Pereira Deportivo Pereira 0:2 Junior FC Junior FC
  Cúcuta Dep. Cúcuta Deportivo 1:0 Envigado FC Envigado
  Jaguares FC Jaguares de Córdoba 1:1 Deportes Tolima Deportes Tolima
  Millonarios Millonarios FC 1:0 Boyacá Patriotas FC Patriotas
  CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 2:1 Atlético Bucaramanga A. Bucaramanga
Matchday 23 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 1:0 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 1:1 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Oita Trinita Oita Trinita 0:1 Gamba Osaka Gamba Osaka
  Yokohama FC Yokohama FC 1:0 FC Tokyo FC Tokyo
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 3:2 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 6:0 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 2:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 3:0 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
Matchday 27 Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 0:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 0:1 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 4:1 Ehime FC Ehime FC
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 0:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Mito HollyHock Mito HollyHock 1:3 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 3:2 Omiya Ardija Omiya Ardija
Matchday 22 Nagano Parceiro Nagano Parceiro 3:1 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  Gainare Tottori Gainare Tottori 1:1 Gamba Osaka U23 G. Osaka U23
  Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 1:1 SC Sagamihara SC Sagamihara
  Blaublitz Akita Blaublitz Akita 0:0 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  FC Imabari FC Imabari 0:0 azul claro Numazu a. cl. Numazu
  FC Gifu FC Gifu 1:2 Fukushima United Fukushima Utd.
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 0:0 Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
  Kataller Toyama Kataller Toyama 0:1 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
Matchday 9 Kochi Utd. Kochi United 0:1 Verspah Oita Verspah Oita
  ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori 5:2 Nara Club Nara Club
  Teg. Miyazaki Tegevajaro Miyazaki 1:1 Honda FC Honda FC
  Iwaki FC Iwaki FC 1:2 Sony Sendai Sony Sendai
  MIO Biwako MIO Biwako Shiga 1:1 Honda Lock Honda Lock
  Veertien Mie Veertien Mie 3:0 Tokyo Musashino City Musashino City
Matchday 1 Shabab Al-Shabab Riyadh 1:0 Abha Club Abha
  Taawon Al-Taawon 1:1 Al-Faisaly Harmah Faisaly
  Al-Wahda Al-Wahda Mekka 2:1 Al Qadisiyah FC Al Qadisiyah
  Hilal Al-Hilal Riyadh 1:0 Al-Ain Al-Ain
Matchday 7 Sendai Univ. FC Sendai University FC 6:0 Saruta Industries FC Saruta FC
Matchday 9 Cancún FC Cancún FC 4:0 Pumas Tabasco Pumas Tabasco
Matchday 12 Banja Luka U17 FK Borac Banja Luka U17 1:0 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 FK MDK U17
  Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 3:0 FK Velez Mostar U17 Velez U17
  Zr. Mostar U17 HSK Zrinjski Mostar U17 0:0 FK Olimpik Sarajevo U17 Olimpik U17
Matchday 10 V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 3:3 FK Krupa na Vrbasu U19 FK Krupa U19
  Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 6:1 FK Rudar Prijedor U19 Prijedor U19
Matchday 11 FK Krupa FK Krupa na Vrbasu 0:1 FK Mladost Doboj-Kakanj Mladost Kakanj
  FK Olimpik FK Olimpik Sarajevo 0:3 FK Zeljeznicar Sarajevo Zeljeznicar
  FK Sarajevo FK Sarajevo 2:0 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
Matchday 1 Ittihad Kalba Al Ittihad Kalba Sports Club 0:3 FC Shabab Al-Ahli Dubai Shabab Dubai
  Al-Ain FC Al-Ain FC 2:0 Khor Fakkan Khor Fakkan
  Al-Nasr Al-Nasr (Dubai) 1:1 Al-Jazira (Abu Dhabi) Al-Jazira
Matchday 11 HSK Posusje HSK Posusje 4:0 HNK Orasje HNK Orasje
  Simm-Bau NK Vis Simm-Bau Kosova 1:2 FK Gorazde FK Gorazde
  Radnik Hadzici FK Radnik Hadzici 2:1 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
Matchday 26 Vitebsk FK Vitebsk 1:0 Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
  Neman Grodno Neman Grodno 0:1 FK Gorodeya Gorodeya
  Smolevichi FK Smolevichi 1:4 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  Isloch Isloch Minskiy Rayon 2:2 BATE Borisov BATE Borisov
Matchday 33 El Ittihad Ittihad Alexandria 1:2 Entag El Harby Entag El Harby
Matchday 13 FC Dila FC Dila Gori 6:1 Chikhura Sachkhere Chikhura
  Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 1:0 FC Merani Tbilisi FC Merani
  Saburtalo FC Saburtalo 0:1 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
Quarter-Finals Tshakhuma Tshakhuma Tsha Madzivhandila FC 2:3 SuperSport United SuperSport Utd.
  Orlando Pirates Orlando Pirates 1:0 Cape Town City FC Cape Town City
Matchday 12 NK Krsko NK Krsko 1:0 NK Brda NK Brda
  Beltinci ND Beltinci 0:2 NK Roltek Dob NK Dob
  Drava Ptuj NK Drava Ptuj 1:0 NK Triglav Kranj NK Triglav
  NK Bilje Vitanest Bilje 6:1 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928
  ND Primorje ND Primorje 1:4 NK Radomlje NK Radomlje
  NK Fuzinar NK Fuzinar 1:1 NK Dekani NK Dekani
Matchday 24 Suwon FC Suwon FC 3:4 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
  Chungnam Asan Chungnam Asan 0:1 Ansan Greeners Ansan Greeners
Matchday 3 Busan IPark Busan IPark 0:0 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
  Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors 4:1 Gwangju FC Gwangju FC
  Pohang Steelers Pohang Steelers 4:0 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
Matchday 14 Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC 1:1 Forward Madison FC Forward Madison
  Richmond Kicker Richmond Kickers 0:1 South Georgia Tormenta FC Tormenta FC
  FC Tucson FC Tucson 2:0 Orlando City B Orlando B
Quarter-Finals TB Rowdies Tampa Bay Rowdies 1:0 Charleston Battery Charleston
  Louisville City Louisville City FC 2:0 Saint Louis FC St. Louis FC
  Reno FC Reno 1868 FC 4:5 on pens Phoenix Rising FC Phoenix Rising
  El Paso El Paso Locomotive FC 5:3 on pens New Mexico United New Mexico Utd.
Matchday 1 Airdrieonians Airdrieonians FC 2:0 Peterhead FC Peterhead FC
  Montrose Montrose FC 1:3 Falkirk FC Falkirk FC
  Clyde FC Clyde FC 1:0 Partick Thistle FC Partick Thistle
  Cove Rangers Cove Rangers FC 3:1 East Fife FC East Fife
  Forfar Athletic Forfar Athletic FC 0:0 Dumbarton FC Dumbarton FC
Matchday 9 Haverfordwest Haverfordwest County 1:1 Caernarfon Town Caernarfon Town
  Newtown Newtown AFC 0:2 Bala Town FC Bala Town
  Cardiff Metro Cardiff Metropolitan University FC 2:1 Flint Town United Flint Town United
  Barry Town Barry Town United FC 0:0 Connah's Quay Nomads FC Connah's Quay
  Cefn Druids Cefn Druids AFC 0:2 Penybont FC Penybont FC
Matchday 5 Birmingham Birmingham City 0:1 Sheffield Wednesday Sheff Wed
  Middlesbrough Middlesbrough FC 0:0 Reading FC Reading
  Blackburn Blackburn Rovers 0:1 Nottingham Forest Nottm Forest
  Rotherham Rotherham United 1:2 Norwich City Norwich
  Bournemouth AFC Bournemouth 0:0 Queens Park Rangers QPR
  Brentford Brentford FC 2:0 Coventry City Coventry
 
Swansea Swansea City 1:2 Huddersfield Town Huddersfield
  Barnsley FC Barnsley FC 2:2 Bristol City Bristol City
  Luton Luton Town 0:2 Stoke City Stoke City
  Wycombe Wycombe Wanderers 1:2 Millwall FC Millwall
  Preston Preston North End 0:1 Cardiff City Cardiff
Second Round Hohenems VfB Hohenems 1:2 SK Sturm Graz Sturm Graz
  ASKÖ Gmünd ASKÖ Gmünd 3:4 AET TSV Hartberg TSV Hartberg
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 1:0 SV Stripfing Stripfing
 
SCR Altach SCR Altach 7:0 SV Seekirchen Seekirchen
  Wiener Neustadt 1. Wiener Neustädter Sportclub 1:5 Rapid Vienna Rapid Vienna
 
LASK LASK 3:0 SV Wörgl SV Wörgl
 
Vienna First Vienna FC 3:2 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
Matchday 1 Stirling Stirling Albion FC 0:0 Queen's Park FC Queen's Park
  Albion Rovers Albion Rovers FC 1:3 Stenhousemuir FC Stenhousemuir
  Stranraer Stranraer FC 1:4 Elgin City FC Elgin City
  Brechin City Brechin City FC 1:5 Edinburgh City FC Edinburgh City
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 0:3 Annan Athletic FC Annan Athletic
Second Round Pratzerthal FC Pratzerthal-Redange 0:4 CS Fola Esch CS Fola Esch
  Koerich FC Koerich 2:4 FC Atert Bissen FC Atert Bissen
  FC Cebra 01 FC Cebra 01 2:3 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  Jeunesse Gilsdorf Jeunesse Gilsdorf 1:2 FC Etzella Ettelbruck E. Ettelbrück
  US Feulen US Feulen 0:1 US Hostert US Hostert
  Ehlerange FC Ehlerange 4:3 FC Berdenia Berbourg Berbourg
  Diekirch FCM Young Boys Diekirch 0:6 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
Matchday 1 Sol de América Club Sol de América 1:0 Club Guaraní Guaraní
  Guaireña FC Guaireña FC 0:3 Club Libertad Asunción Libertad
  Plaza Colonia Club Plaza Colonia 0:3 Cerro Largo FC Cerro Largo
  Peñarol CA Peñarol 1:2 Atletico River Plate Montevideo River Plate
  Boston River Club Atlético Boston River 5:1 Club Deportivo Maldonado Maldonado
Matchday 16 FC Flora U17 FC Flora Tallinn U17 3:0 FC Nomme United U17 FC Nomme U17
  TJK Legion U17 Tallinn JK Legion U17 2:3 Ida- ja Lääne Virumaa U17 Ida/Lääne U17
  Levadia U17 Levadia Tallinn U17 2:0 JK Tabasalu U17 Tabasalu U17
  Tammeka U17 Jalgpallikool Tammeka U17 0:2 FA Tartu Kalev U17 Tartu Kalev U17
Matchday 24 Kalev Kalev Tallinn 1:4 Kalju FC Kalju FC
  JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 4:2 FC Kuressaare Kuressaare
  TJK Legion Tallinn JK Legion 0:2 Paide Linnameeskond Paide
Matchday 26 Kalev U21 Kalev Tallinn U21 1:0 JK Tabasalu JK Tabasalu
Matchday 19 Municipal Deportivo Municipal 1:2 FBC Melgar FBC Melgar
  Alianza UDH Alianza Universidad 0:1 Sport Boys Association Sport Boys
  Cienciano Club Cienciano 2:1 Club Alianza Lima Alianza Lima
  Binacional Deportivo Binacional 3:6 Club Sporting Cristal Sport. Cristal
Matchday 16 Cork City Cork City FC 0:0 Waterford FC Waterford FC
Matchday 17 Shamrock U19 Shamrock Rovers U19 3:1 Athlone Town AFC Athlone Town
  Longford Town Longford Town FC 0:1 Cobh Ramblers FC Cobh Ramblers
Quarter-Finals HBT 941 HBT 941 FC 2:5 Muanghat United Muanghat Utd.
  Master 7 Master 7 FC 0:2 Lao Toyota FC Lao Toyota
Matchday 9 Muangthong Utd. SCG Muangthong United 0:1 Trat FC Trat FC
  Bangkok Utd. True Bangkok United 4:5 Sukhothai FC Sukhothai FC
  Buriram Utd. Buriram United 1:2 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Rayong FC Rayong FC 2:7 Port FC Port FC
  Suphanburi FC Suphanburi FC 0:0 Chonburi FC Chonburi FC
Matchday 29 Buriram Utd. Buriram United moved PT Prachuap FC PT Prachuap FC
  Chonburi FC Chonburi FC moved Sukhothai FC Sukhothai FC
  Suphanburi FC Suphanburi FC moved SCG Muangthong United Muangthong Utd.
  Police Tero FC Police Tero FC moved Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Port FC Port FC moved Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
Matchday 10 Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 2:2 Chainat Hornbill FC Chainat FC
  Ayutthaya Utd. Ayutthaya United 2:2 MOF Customs United Customs Utd.
  Navy FC Navy FC 2:0 Grand Andaman Ranong United Ranong Utd.
  Chiangmai FC Chiangmai FC 0:5 Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
  Uthai Thani FC Uthai Thani FC 0:1 Khon Kaen FC Khon Kaen FC
Matchday 8 LC Sailors Lion City Sailors 4:0 Geylang International Geylang
  Young Lions Garena Young Lions 0:4 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
Matchday 6 AFC Wimbledon AFC Wimbledon 0:1 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Fleetwood Fleetwood Town 0:0 Lincoln City Lincoln City
  Portsmouth Portsmouth FC 0:1 Doncaster Rovers Doncaster
  Bristol Rovers Bristol Rovers 1:1 Burton Albion Burton Albion
  Ipswich Ipswich Town 2:0 Accrington Stanley Accrington
  Rochdale Rochdale AFC 0:3 Hull City Hull City
  Charlton Charlton Athletic 1:0 Wigan Athletic Wigan
  Peterborough Peterborough United 2:0 Oxford United Oxford United
  Swindon Town Swindon Town 0:2 Sunderland AFC Sunderland
  Crewe Alexandra Crewe Alexandra 1:1 Blackpool FC Blackpool
  Plymouth Plymouth Argyle 2:1 Northampton Town Northampton
  Carlisle United Carlisle United 3:2 Colchester United Colchester Utd.
  Mansfield Town Mansfield Town 1:3 Bradford City Bradford
  Southend United Southend United 0:2 Cheltenham Town Cheltenham
  Crawley Town Crawley Town 4:0 Morecambe FC Morecambe FC
  Newport County Newport County 1:0 Tranmere Rovers Tranmere Rovers
  Walsall Walsall FC 0:0 Exeter City Exeter City
  Forest Green Forest Green Rovers 1:0 Stevenage FC Stevenage
  Port Vale Port Vale FC 1:0 Salford City Salford
  Bolton Bolton Wanderers 1:2 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Harrogate Town Harrogate Town 1:0 Barrow AFC Barrow
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 0:5 Cambridge United Cambridge Utd.
  Leyton Orient Leyton Orient 2:3 Grimsby Town Grimsby Town
Matchday 5 Notts County Notts County 2:3 Maidenhead United Maidenhead Utd.
  Weymouth FC Weymouth FC 2:1 King's Lynn Town King's Lynn Tow
  Solihull Moors Solihull Moors 1:0 Boreham Wood FC Boreham Wood
  Woking FC Woking FC 0:0 FC Halifax Town Halifax Town
  Dag & Red FC Dagenham & Redbridge FC 0:0 Yeovil Town Yeovil Town
  Torquay United Torquay United FC 2:0 Dover Athletic Dover Athletic
  Eastleigh FC Eastleigh FC 2:2 Aldershot Town Aldershot Town
  Wealdstone FC Wealdstone FC 4:3 Wrexham AFC Wrexham
  Chesterfield FC Chesterfield FC 1:2 Stockport County Stockport
Matchday 1 Warrenpoint Warrenpoint Town FC 0:1 Crusaders FC Crusaders
  Cliftonville Cliftonville FC 1:0 Glentoran FC Glentoran
  Larne FC Larne FC 3:0 Dungannon Swifts Dungannon
  Linfield Linfield FC 5:1 Carrick Rangers Carrick Rangers
  Glenavon Glenavon FC 2:4 Portadown FC Portadown
Matchday 3 Pescara Delfino Pescara 1936 1:2 FC Empoli FC Empoli
  Frosinone Frosinone Calcio 1:0 Ascoli Calcio Ascoli
Matchday 5 Lecco Calcio Lecco 1912 0:0 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  Grosseto US Grosseto 1912 1:2 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
  Juventus U23 Juventus U23 1:1 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  Matelica Matelica Calcio 2:1 Modena FC 2018 Modena
  Triestina US Triestina 2:1 Ravenna FC Ravenna
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 0:0 Vis Pesaro dal 1898 Vis Pesaro
  Feralpisalò Feralpisalò 0:1 FC Südtirol Südtirol
  Ternana Ternana Calcio 3:0 Potenza Calcio Potenza
  Vibonese US Vibonese 5:2 Paganese Calcio 1926 Paganese
Matchday 6 Albacete Albacete Balompié 3:0 CE Sabadell CE Sabadell
  CD Castellón CD Castellón 0:1 CD Lugo CD Lugo
  UD Las Palmas UD Las Palmas 2:0 UD Almería UD Almería
  FC Cartagena FC Cartagena 1:1 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  UD Logroñés UD Logroñés 0:1 CD Leganés CD Leganés
Matchday 7 Valenciennes FC Valenciennes FC 0:0 FC Sochaux-Montbéliard FC Sochaux
  AC Le Havre AC Le Havre 1:1 LB Châteauroux LB Châteauroux
  Rodez AF Rodez AF 0:1 ES Troyes AC Troyes
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 2:1 USL Dunkerque USL Dunkerque
  AC Ajaccio AC Ajaccio 0:1 FC Toulouse Toulouse
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 3:0 SM Caen SM Caen
  Amiens SC Amiens SC 1:0 Grenoble Foot 38 Grenoble
  Paris FC Paris FC 1:0 Pau FC Pau FC
Matchday 16 Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 1:0 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 2:0 Akron Togliatti Akron Togliatti
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 4:0 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Alania Vl. Alania Vladikavkaz 4:4 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 0:0 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Matchday 8 Comuna Recea ACS Fotbal Comuna Recea 1:2 Petrolul Ploiesti Petrolul
Matchday 11 Legion-Dinamo Legion-Dinamo Makhachkala 4:0 Druzhba Maikop Druzhba Maikop
  Kuban Holding Kuban Holding Pavlovskaya 1:0 Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV
Matchday 12 Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk 1:1 Ural 2 Ekaterinburg Ural 2
  Chelyabinsk FK Chelyabinsk 0:3 KamAZ Naberezhnye Chelny KamAZ
  FK Orenburg 2 FK Orenburg 2 0:3 Krylya Sovetov 2 Samara KS 2 Samara
  Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk 0:1 FK Tyumen Tyumen
  Zenit 2 S-Pb Zenit 2 St. Petersburg 1:0 Znamya Truda Orekhovo-Zuevo Znamya Truda
  Energia V. Luki Luki-Energia Velikie Luki 1:3 FK Leningradets Leningradets
  FC Tver FC Tver 1:2 Torpedo Vladimir Torpedo Vlad.
  Dolgoprudnyi FK Olimp-Dolgoprudnyi 2:1 Rodina Moscow Rodina Moscow
  Zvezda S-Pb Zvezda St. Petersburg 2:3 FK Kolomna Kolomna
  Dynamo 2 Dynamo 2 Moscow 4:1 FK Smolensk Smolensk
Matchday 11 Sakhalin Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk 0:2 Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
  Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 0:3 Saturn Ramenskoe Saturn
  FK Kaluga FK Kaluga 4:1 Fakel-M Voronezh Fakel-M
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 2:3 FK Ryazan FK Ryazan
Matchday 8 Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 3:0 FC Eindhoven FC Eindhoven
Matchday 4 Gil Vicente Gil Vicente FC 1:1 CD Tondela Tondela
  Marítimo CS Marítimo 1:2 Portimonense SC Portimonense
  Braga SC Braga 2:1 CD Nacional Nacional
  Sporting CP Sporting CP 2:2 FC Porto FC Porto
Matchday 6 Casa Pia Casa Pia AC 2:1 FC Porto B FC Porto B
  Mafra CD Mafra 2:0 FC Vizela Vizela
  Coimbra Académica Coimbra 2:1 FC Penafiel Penafiel
Matchday 5 Benfica U23 SL Benfica U23 4:1 CD Cova da Piedade U23 Cova Piedade 23
Matchday 1 Dunfermline A. Dunfermline Athletic FC 3:1 Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Cal.
  Morton Greenock Morton FC 1:0 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Raith Rovers Raith Rovers FC 3:0 Arbroath FC Arbroath
  Ayr United Ayr United FC 2:1 Queen of the South FC Queen o. t. S.
Matchday 5 Adanaspor Adanaspor 5:2 Altinordu FK Altinordu
  Altay SK Altay SK 1:0 Adana Demirspor Adana Demirspor
  Ankaraspor Ankaraspor 1:1 Giresunspor Giresunspor
Matchday 7 Hobro IK Hobro IK 3:1 HB Köge HB Köge
Matchday 21 Mjøndalen Mjøndalen IF 2:0 SK Brann Brann
  Molde Molde FK 4:2 FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
  Øygarden FK Øygarden FK 1:4 Strømmen IF Strømmen IF
  Raufoss Raufoss IL 2:1 Sogndal IL Sogndal IL
  Kongsvinger Kongsvinger IL 1:1 FK Jerv FK Jerv
  Sandnes Ulf Sandnes Ulf 1:1 Asane Fotball Asane Fotball
  Tromsø IL Tromsø IL 1:1 KFUM-Kameratene Oslo KFUM Oslo
  Grorud IL Grorud IL 1:2 Hamarkameratene HamKam
Quarter-Finals 1st leg SH Shenhua Shanghai Greenland Shenhua 0:0 Shanghai SIPG SH SIPG
Matchday 2 Tromsdalen Tromsdalen UIL 1:2 Fredrikstad FK Fredrikstad
  IL Hödd IL Hödd 1:2 Skeid Oslo Skeid
  Alta IF Alta IF 4:4 Kvik Halden Kvik Halden
  Vard Vard Haugesund 0:3 Asker Fotball Asker
  Arendal Fotball Arendal Fotball 1:1 Egersunds IK Egersund
Matchday 11 FK Zemun FK Zemun 1:0 FK Kabel Novi Sad Kabel Novi Sad